IX EDYCJA GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

IX EDYCJA GMINNEGO  KONKURSU WIEDZY O POWSTANIU WIELKOPOLSKIM

W piątek,  27 stycznia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Leonarda Śliwińskiego w Sątopach odbyła się IX edycja Gminnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim.

Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim wśród uczniów szkoły podstawowej, rozwijanie zainteresowań regionem, jego historią, kształtowanie świadomości i patriotycznych postaw młodego pokolenia.

W rywalizacji udział wzięło 17 uczniów: ze  Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej, Szkoły Podstawowej w Wytomyślu, Szkoły Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Tomyślu, Szkoły Podstawowej w Sątopach oraz Zespołu Przedszkolno – Szkolno – Gimnazjalnego w Bukowcu.

Uczniowie pisali 45- minutowy  test,  podczas którego musieli wykazać się znajomością wybitnych postaci i   faktów   związanych z wybuchem oraz przebiegiem Powstania Wielkopolskiego.

Po sprawdzeniu wszystkich prac, jury w składzie: Magdalena Heinrich,  Jolanta Przewoźna, Magdalena Walkowiak, Lidia Kawa i Anna Tomaszyk, wyłoniło zwycięzców: I miejsce zdobył Mikołaj Machucki ze Szkoły Podstawowej nr 2  im. M.Skłodowskiej-Curie z Nowego Tomyśla,  II miejsce zajęła Agnieszka Zerbe ze Szkoły Podstawowej im. M. Kownackiej w Wytomyślu,  III miejsce zdobyła Bogumiła Kawała ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki  z Nowego Tomyśla.   Laureaci otrzymali nagrody  i dyplomy.

Gościem honorowym konkursu był pan dr Zdzisław Kościański, wybitny historyk, który wygłosił prelekcję poświęconą tematyce Powstania Wielkopolskiego. W czasie spotkania uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę i wzbogacić ją o nowe wiadomości, co z pewnością przyczyni się do dalszego zainteresowanie dzieci historią naszego regionu i kraju. Organizatorem konkursu zajęła się  p. Magdalena Heinrich.

(Visited 97 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz