IV Gala Gminnej Szkółki Piłkarskiej Nowy Tomyśl [ZDJĘCIA, FILM]

W sobotę, 9 grudnia na hali Powiatowego Centrum Sportu w Nowym Tomyślu odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznych osiągnięć młodych piłkarzy i piłkarek z Gminnej Szkółki Piłkarskiej, która działa na terenie powiatu nowotomyskiego.
Spotkanie prowadził prezes stowarzyszenia Tomasz Leszczyński, który dokonał podsumowania minionego roku. Oprócz młodych piłkarzy reprezentujących Boruję Kościelną, Miedzichowo, Michorzewo, Bukowiec, Sątopy, Wąsowo, Bolewice, Wytomyśl


i ich rodziców w wydarzeniu uczestniczyli posłowie, przedstawiciele Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, gmin i powiatu nowotomyskiego. W wydarzeniu uczestniczył także prezydent miasta Tarnopol na Ukrainie – Serhij Nadal. Młodzi piłkarze otrzymali również upominki.

Wydarzenie było okazją do złożenia podziękowań zaangażowanym w działalność Gminnej Szkółki Piłkarskiej osobom, samorządom i podmiotom gospodarczym. Otrzymali je: posłowie RP: Grzegorz Piechowiak i Jakub Rutnicki, przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Zofia Szalczyk, Powiat Nowotomyski, Gmina Nowy Tomyśl, Gmina Miedzichowo, Gmina Kuślin i Bank spółdzielczy w Nowym Tomyślu.

W minionym roku reprezentanci GSP odnieśli sporo sukcesów. Jednym z nich było zdobycie pierwszych miejsc w grupie młodzików D2 (trener Dariusz Piechota) i w grupie żaków F1 (trener Tomasz Matusiak). Obie drużyny wystąpią na wiosnę w grupie mistrzowskiej Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zarząd GSP wyróżnił również dwójkę trenerów: Dariusza Piechotę i Krzysztofa Skotarczyka za pracę na rzecz stowarzyszenia. Wymienieni trenerzy otrzymali również nagrodę starosty nowotomyskiego w postaci biletu na mecz Lech Poznań – Cracovia Kraków, który odbył się dzień później w Poznaniu. Podziękowania za pomoc w organizacji różnych przedsięwzięć otrzymali również rodzice dzieci: Agnieszka Rupa, Hanna Cicha, Anna Dybiona, Katarzyna Izydorska, Julia Łuczak, Marzena Matusiak, Maciej Romanowski, Jarosław Kwiatkowski, Tomasz Siuda, Paweł Fijałkowski, Tomasz Pietruńko oraz Michał Wrembel.

Duże wrażenie na młodych piłkarzach zrobił występ Pawła Skóry – mistrza świata we Freestyle Football, który zaprezentował pokaz sztuczek piłkarskich. Do wspólnej zabawy z piłką nie brakowało chętnych. W części artystycznej wystąpili młodzi muzycy z Grupy Szopena. /Źródło: Powiat Nowotomyski/Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
Więcej zdjęć :

 (Visited 249 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz