Impact’24: Michelle Obama i Sanna Marin w Poznaniu [ZDJĘCIA]

Michelle Obama, była pierwsza dama USA oraz Sanna Marin, była premier Finlandii odwiedziły Poznań. Podczas kongresu Impact’24 mówiły o demokracji, przywództwie i wartościach.

Podczas drugiego dnia kongresu Impact’24 rozmawiano m.in. o stanie demokracji w Europie.

– Zachęcam Państwa nie tylko do ciekawych dyskusji na konferencji Impact, ale również do zwiedzania miasta, do pójścia na Stary Rynek, do przespacerowania się po centrum.


Zrobiliśmy kapitalny remont i dziś Poznań naprawdę kwitnie. Ale tak samo kwitł Charków, gdy w 2021 r. odwiedziłem to miasto – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, otwierając spotkania podczas drugiego dnia Impactu. – Impact i udział w nim wybitnych intelektualistów, polityków oraz przedsiębiorców jest gwarancją dyskusji na najwyższym światowym poziomie o tym, co powinno być dla nas obecnie najważniejsze – czyli o obronie naszych wartości. A mówiąc o naszych wartościach, mam na myśli demokrację, wspólną Europę i wolność.

O trwającej wojnie Rosji z Ukrainą mówiła także Sanna Marin, była premier Finlandii. Punktem wyjścia było pytanie, czy Europa robi wystarczająco wiele, by pomoc zaatakowanemu krajowi.

– Nie,zdecydowanie robimy za mało i nie wystarczająco szybko – nie miała wątpliwości Sanna Marin. – Ukraina potrzebuje więcej broni, lepszej ochrony przeciwpowietrznej, amunicji, musimy się upewnić, że otrzyma również wystarczającą pomoc finansową. Konieczne są także ostrzejsze sankcje dla Rosji. Musimy wyraźnie pokazać, że atak na niepodległe państwo, jakim jest Ukraina, się po prostu nie opłaca i wiąże się z poważnymi konsekwencjami. Musimy pomóc Ukrainie, bo nie możemy sobie pozwolić na zwycięstwo Rosji.

Podczas drugiego dnia kongresu wystąpiła również Michelle Obama, była pierwsza dama USA, która opowiedziała o swojej karierze, łączeniu życia zawodowego z prywatnym i działalności charytatywnej z wychowywaniem dzieci.

– Myślę, że wielu z was, obecnych dziś na tej sali, ma male dzieci, ma córki – mówiła Michelle Obama. – Na pewno wychowujecie je w przekonaniu, że w przyszłości mogą być, kimkolwiek chcą. I one wam wierzą. Ale czy równocześnie tworzycie takie środowiska pracy, w których wasze dzieci, wasze córki czułyby się dobrze? To jest ważne zadanie, które stoi przed liderami: mieć wpływ na to, by zmieniac swiat dla naszych dzieci.

Jako pierwsza dama Michelle Obama popierała cztery główne inicjatywy. Poprzez „Let’s Move!” pracowała nad pomocą rodzicom w wychowywaniu zdrowszych dzieci, a poprzez „Joining Forces” honorowała i wspierała żołnierzy, weteranów i ich rodziny. Inicjatywa „Reach Higher” zachęcała młodych ludzi do podjęcia wyższego wykształcenia, a „Let Girls Learn” promowała edukację dziewcząt na całym świecie.

AW

Fot. Maciej Kasprzak Wielkopolskamagazyn.pl Impact’24

(Visited 207 times, 1 visits today)

Leave a Reply