Imieniny ks. kan. Czesława Tuszyńskiego w Grodzisku Wielkopolskim

Przypadające w czwartek, 20 lipca imieniny księdza kanonika Czesława Tuszyńskiego, jak co roku zgromadziły w kościele poklasztornym liczną grupę mieszkańców naszej gminy.Byli wśród nich ci, którzy pamiętają posługę ks. Czesława w naszym mieście, jak również ludzie młodzi – co cieszy najbardziej – którzy zainspirowani jego życiem i działalnością chcą bliżej poznać postać Grodziszczanina 700-lecia. Podczas uroczystości nie zabrakło Czesław i Czesławów, którym burmistrz Henryk Szymański wraz z proboszczem parafii farnej ks. Romanem Gajewskim złożyli najlepsze życzenia.

Uroczystość imieninową rozpoczęła msza św., której przewodniczył proboszcz grodziskiej fary. Po wyjściu z kościoła, na gości czekała niespodzianka – czyli imieninowa kawa i placek drożdżowy, którym ks. kanonik zawsze w dniu swoich imienin częstował parafian.

Ksiądz Tuszyński, w sercach wszystkich mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego zapisał się dzięki swojej pobożności, dobroci i ofiarności.

– Współczesny świat potrzebuje dobrych autorytetów, które pozwolą nam zachować pełnię człowieczeństwa – podkreślał podczas uroczystości burmistrz Grodziska Wielkopolskiego. – Potrzebuje drogowskazów, które pokażą najlepszą drogę.

O szczególnym miejscu tego kapłana w sercach mieszkańców dodatkowo świadczy fakt, że z okazji jubileuszu miasta został on wybrany Grodziszczaninem 700-lecia.  Jego imię nosi również jedna z ulic miasta oraz rondo.

Uroczystość uświetniła swoim występem Grodziska Orkiestra Dęta im. Stanisława Słowińskiego.

W dniu imienin ks. Czesława, burmistrz Henryk Szymański wraz z Sekretarzem Gminy Arturem Kalinowskim, tradycyjnie złożyli również wiązankę kwiatów oraz zapalili znicz przy grobie księdza kanonika.
Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim:
Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Grodziska Wielkopolskiego za liczny udział w czwartkowej uroczystości.(Visited 134 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz