II Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie [ZDJĘCIA]

Po zeszłorocznym sukcesie, Puszczykowskie Towarzystwo Sportowe postanowiło po raz drugi zorganizować Mistrzostwa Puszczykowa w Wakeboardzie, które odbyły się 23.09.2017 W zaprzyjaźnionym wake parku Wake City w Stęszewie, nad jeziorem Lipno.


Lista startujących rosła już od pierwszego dnia zapisów, zarówno w kategorii Puszczykowskiej, Dziecięcej jak i Open- gdzie znaleźli się wszyscy przyjaciele naszego miasta.

Zawodnicy zaczęli zjeżdżać się już od 8 rano, aby rozpływać się na jednym z wyciągów i odebrać pakiety startowe z biura zawodów. Około 10 sędziowie dokładnie omówili regulamin, zasady oraz formułę zawodów. W części eliminacyjnej kategoria Open miała do pokazania swoich najlepszych tricków, które podlegały ocenie sędziów, jeden przejazd, w którym zawierały się cztery proste, natomiast startujący z Puszczykowa i dzieci mieli do wykorzystania dwa przejazdy.

Delikatny chłód i mżawkę przegoniła energetyczna muzyka oraz kibice, którzy wraz z prowadzącym dopingowali wszystkich uczestników gorącymi oklaskami i okrzykami. Pierwsze wystartowały kobiety z Puszczykowa, kolejni byli najmłodsi uczestnicy, a potem mężczyźni z Puszczykowa. Po tym całość została powtórzona. Następnie wystartowała konkurencja „open” i tutaj również kolejno popłynęły kobiety a następnie mężczyźni. W przerwie, wszyscy uczestnicy mieli okazję posłuchać umiejętności młodego, nieznanego jeszcze beatboxera Filipa Włodarza „Włodi” oraz popatrzeć na przejazd pokazowy Mateusza „Veggy” Wawrzyniaka, jednego z najlepszych zawodników rodzimej sceny wake’a. Zawodnicy z największą liczbą punktów zakwalifikowali się do finału, który został rozegrany przed konkurencją „Best trick”, do której zostały wybrane 3 kobiety i 8 mężczyzn. Polegała ona na pokazaniu jednej, naprawdę spektakularnej ewolucji. Następnie wszyscy mieli chwilę, aby przygotować się do ogłoszenia wyników i uroczystej dekoracji zwycięzców.

W Puszczykowie na pierwszym miejscu stanęła Karolina Płaza, następnie Maja Sworowska i Basia Hoffmann. W kategorii kobiet open wygrała również Karolina Płaza, broniąc tym samym tytułu z zeszłego roku, drugie miejsce zdobyła Marta Buchert-


Szarzyńska a trzecie Barbara Hoffmann. Wśród mężczyzn z Puszczykowa złoto wywalczył Rafał Płaza, srebro Jędrzej Stempniak, a brąz Antoni Cegłowski. Kategoria „open” zakończyła się zwycięstwem niepokonanego Rafała Płazy, tuż za nim był Jacek Libera i kolejno Jakub Janaszek. Wśród dzieci z Puszczykowa na pierwszym miejscu stanął Maksymilian Horowski, na drugim Antek Janaszek i na trzecim Grzesiu Janaszek, natomiast wśród dzieci z „open” złoto zdobył Kacper Grześkowiak, srebro Jan Kroll i brąz Franciszek Kroll. Konkurencje „best trick” wygrała Ania Skrzyniarz i jej „tantrum” oraz Gaspar Rybaczewski, który zrobił „s-bend to blind”.

Po oficjalnym wręczeniu nagród i pamiątkowych dyplomów, ufundowanych przez sponsorów, uczestnicy bawili się przy rytmicznej muzyce i kolorowych napojach do białego rana.

Wydarzenie po raz kolejny spotkało się z ogromną aprobatą ze strony uczestników, dlatego już nie możemy doczekać się kolejnej, trzeciej już edycji.

 

(Visited 423 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz