Grudzień w Bibliotece Raczyńskich

Wielkimi krokami zbliża się ostatni miesiąc roku z mnóstwem świątecznych atrakcji. Zanim jednak nastąpi dzielenie się opłatkiem czy śpiewanie kolęd, Biblioteka Raczyńskich zaprasza na grudniowe wydarzenia. W planach m.in. koncert, spotkania z ciekawymi ludźmi czy tradycyjne zwiedzanie gmachu.

Podróż i spacer z dzieckiem - wybierz na Ceneo.pl

Grudzień to ostatni miesiąc Roku Polskiego Romantyzmu. W czwartek, 1 grudnia, o godz. 20.00, biblioteka stanie się sceną spektaklu „Romantyczność” przygotowanego przez orkiestrę Arte dei Suonatori i zaproszonych artystów. Bilety na koncert można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej i na stronie internetowej oraz przed wydarzeniem.


W związku z koncertem, w ten dzień gmach główny biblioteki (wypożyczalnia, czytelnia, filia sztuki oraz biblioteka dla dzieci) będzie czynny w godzinach 9.00-16.00.

W mikołajkowym nastroju odbędzie się rodzinne czytanie z Asz.Teatrem w sobotę, 3 grudnia, o godz. 12.00. Aktorzy zaprezentują w bibliotece dla dzieci utwory ze zbioru „Opowiadania wigilijne”. Wstęp wolny.   

Także 3 grudnia odbędzie się rodzinne zwiedzanie gmachu. W jego trakcie będzie można dowiedzieć się więcej o młodzieńczych latach Edwarda Raczyńskiego, założyciela biblioteki, a także obejrzeć wyjątkowe książki z Archiwum dziecięcego. Obowiązują zapisy, szczegóły na stronie. Odbywać się będzie także zwiedzanie dla seniorów. 

W grudniu na czytelników czekają także: warsztaty tworzenia inicjału filigranowego (6.12 godz. 16:30), XXXIII Spotkanie z Arcydziełem (7.12 godz. 18.00),  Tradycyjny Klub Dyskusyjny o kolędowaniu (8.12 godz. 18.00), spotkanie z Ewą Hoffman-Piotrowską o Chopinie (13.12), wernisaż wystawy pokonkursowej IX edycji Konkursu na ekslibris (14.12, godz. 18.00 galeria Atanazego),  Strony Fotografii (14.12 godz. 18. 00 Filia Sztuki) i spotkanie z Joanną Laprus, autorką książki „Słowiańskie rośliny czarowne” (15.12. godz. 18.00).

Szczegóły oraz informacje o zapisach znaleźć można w kalendarium na stronie  http://www.bracz.edu.pl/events/2022-12/.

PD/poznan.pl/

(Visited 58 times, 1 visits today)

Leave a Reply