Groźny wypadek na przejeździe kolejowym!

6 stycznia br. 59-letnia kierująca wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy w Sulęcinku, gdzie doprowadziła do zderzenia z pociągiem. Kobieta oddaliła się z miejsca zdarzenia. Funkcjonariusze ustalili sprawczynię. W chwili badania miała w organizmie 0,62 promila alkoholu. Nikt nie został ranny.


Kwadrans po 9 rano 6 stycznia 2020 roku oficer dyżurny Policji w Środzie Wlkp. otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sulęcinek. Na miejscu okazało się, że kierująca pojazdem 59-letnia mieszkanka gminy Krzykosy nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy, gdzie zderzyła się z pociągiem.

Kierująca oddaliła się z miejsca zdarzenia przed przybyciem służb. Policjanci przesłuchali świadków zdarzenia i ustalili kierującą fiatem pana. Funkcjonariusze zastali59-latkę w miejscu zamieszkania. Zbadali tam jej stan trzeźwości. Okazało się, że kobieta ma w organizmie 0,62 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na okoliczności zdarzenia, mundurowi przewieźli ją do szpitala, gdzie pobrano jej krew do badań, w celu ustalenia czy w chwili prowadzenia pojazdu znajdowała się pod wpływem alkoholu.

Maszynista prowadzący lokomotywę był trzeźwy. On jak i pasażerowie podróżujący pociągiem nie doznali obrażeń ciała. O godzinie 10.10 policjanci uruchomili możliwości przejazdu jednym torem. Godzinę później przywrócono ruch dwutorowy.

Postępowanie w sprawie zdarzenia prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp.

Zobacz również …

(Visited 635 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz