Groźny wypadek na obwodnicy

Dwóch poszkodowanych mężczyzn przetransportowanych do szpitala i pięć uszkodzonych pojazdów, to bilans wypadku na północnej obwodnicy Rawicza. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi ratowniczych, aby wykonać dostęp do uwięzionego kierowcy forda focusa, a następnie wydobyć go z wraku.


Zdarzenie miało miejsce w niedzielę, 30 października 2022 r. przed godz. 13.30 na drodze krajowej nr 36 pomiędzy Rondem WOŚP a tzw. „czerwonym wiaduktem” nad ekspresową „piątką”. Jak ustalili policjanci, w trakcie wykonywania manewru wyprzedzania przez jednego z kierujących.

Bezpośrednio w wypadku uczestniczyły trzy pojazdy: ford focus, scania – cysterna do przewozu mleka wraz z przyczepą (również cysterną) i ciągnik siodłowy mercedes actros z naczepą załadowaną burakami.

Dwa inne auta, tj.: fiat ducato i opel corsa, które w tym samym czasie znalazły się w feralnym miejscu – zostały niegroźnie uszkodzone odpadającymi elementami karoserii.

Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu, przy pomocy specjalnych rozpieraczy i nożyc hydraulicznych wykonali dostęp do kierującego fordem, udzielając mu jednocześnie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

W obecności zespołu ratownictwa medycznego, starszy mieszkaniec Rawicza został wydobyty z wraku i przewieziony do szpitala. Trafił tam też kierowca scanii, który po pewnym czasie zaczął odczuwać dolegliwości bólowe.

Ponadto działania strażaków polegały na informowaniu kierowców o zorganizowanych objazdach, udzieleniu pomocy w załadunku uszkodzonych samochodów na pojazdy pomocy drogowej oraz usunięciu zanieczyszczeń powypadkowych.

Akcja trwała niespełna 5 godzin, a uczestniczyli w niej strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu, strażacy ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Izbicach i Sarnowie,  2 zespoły ratownictwa medycznego, policjanci oraz pracownicy służby drogowej.

Opracowanie i zdjęcia: bryg. Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP/kppsp-rawicz/

Akcesoria do samochodu - porównaj na Ceneo

(Visited 28 987 times, 5 visits today)

Dodaj komentarz