Groźny wypadek na drodze K-32. Jeden z pojazdów został przewrócony na dach

Na drodze krajowej nr 32 pomiędzy miejscowościami Ptaszkowo, a Grodzisk Wielkopolski doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów osobowych. W wyniku zdarzenia dwie osoby odniosły poważniejsze obrażenia. Dzieci będące w jednym z pojazdów w dobrym stanie zostały przewiezione do dziecięcego szpitala w Poznaniu. Nieustąpienie pierwszeństwa podczas manewru wyprzedzania to wstępna przyczyna przyjęta przez grodziskich policjantów.
W niedzielę 27 stycznia br. na drodze krajowej nr 32 pomiędzy Ptaszkowem, a Grodziskiem Wielkopolskim doszło do wypadku drogowego z udziałem trzech pojazdów. Z ustaleń policjantów z grodziskiego Ogniwa Ruchu Drogowego wynika, że kierujący samochodem marki Opel Astra podjął manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu marki Suzuki Grand Vitara nie upewniając się, że jest w tym czasie wyprzedzany przez samochód marki BMW. W wyniku podjętego manewru doszło do zderzenia bocznego pomiędzy samochodami Opel Astra i BMW. Następnie kierujący BMW stracił panowanie nad pojazdem doprowadzając do zderzenia z samochodem Suzuki Grand Vitara. Pojazd ten zjechał do przydrożnego rowu i uległ przewróceniu na dach. Kierująca samochodem Suzuki, 33-letnia mieszkanka powiatu grodziskiego została przewieziona do jednego z pod poznańskich szpitali. Mąż kobiety wraz z dwójką dzieci również zostali objęci opieką szpitalną.

Policjanci wykonali szereg czynności procesowych niezbędnych dla późniejszego, szczegółowego odtworzenia całego przebiegu tego zdarzenia. Pojazdy zostały zabezpieczone na policyjny parking w celu wykonania dokładnych oględzin.

Droga krajowa na tym odcinku przez kilkadziesiąt minut była nieprzejezdna. Objazdy i późniejsze wprowadzenie ruchu wahadłowego pozwoliło na wznowienie ruchu. Okoliczności tego zdarzenia będą wyjaśniali grodziscy policjanci.

(Visited 311 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz