Groźny wypadek motocyklisty

28 stycznia 2021 roku, przed godziną 15, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie otrzymało zgłoszenie o wypadku motocyklisty, który uderzył w znak drogowy na drodze powiatowej w miejscowości Przemęt.


Dyżurny SKKP niezwłocznie dysponuje dwa zastępy z JRG Wolsztyn oraz jeden zastęp z OSP Przemęt. Po przyjeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano motocyklistę, który uderzył w znak drogowy (D6) oraz lampę oświetleniową na drodze powiatowej. Motocykl leżał w odległości około
5 metrów od poszkodowanego. Poszkodowany leżał na plecach na chodniku, przytomny, zachowane parametry życiowe, Policja na miejscu, zamknęła drogę powiatową.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Po dojeździe Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia osoba poszkodowana została przekazana oraz przetransportowana do SP ZOZ w Wolsztynie na dalsze badania. Droga powiatowa numer 3821 podczas trwania działań ratowniczych była zablokowana. Dalsze działania polegały na usunięciu uszkodzonego znaku drogowego oraz pozostałości elementów motocykla z drogi.

Opracowanie: asp. sztab. Witold Maciejewski
Zdjęcia: archiwum PSP Wolsztyn

(Visited 1 908 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz