Grodzisk Wlkp. – Przewoził 13 obywateli Ukrainy w busie 9 osobowym, stracił prawo jazdy

Policjanci z ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę busa, który naruszył przepisy prawa ruchu drogowego. W mercedesie typu bus zarejestrowanym na 9 osób, przewoził 13 pasażerów – pracowników jednej z firm w gminie Granowo.


Wszyscy podróżujący to obywatele Ukrainy. Kierowca zgodnie obowiązującymi przepisami stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

14 lipca około godz.: 11:15 w Granowie przy ul. Kolejowej, policjanci z grodziskiego ogniwa ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej osobowego busa marki Mercedes. Po otworzeniu drzwi pojazdu, policjanci naliczyli 13 pasażerów. Jak się okazało, pojazd zarejestrowany był na 9 osób łącznie z kierowcą, czyli przewoził o 4 osoby za dużo. Byli to pracownicy jednej z dużych firm w gminie Granowo, którzy codziennie dojeżdżają i wracają busem do miejsca pracy.

Policjanci uniemożliwili im dalszą jazdę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zatrzymali kierowcy prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Funkcjonariusze za przewożenie większej ilości osób niż zezwalają na to przepisy nałożyli na kierowcę mandat karny w wysokości 1000 zł. Okazało się również, że pojazd był niesprawny technicznie. Policjanci ujawnili poważne wycieki oleju oraz znacznie zużyte opony. Kierowca musiał oddać policjantom dowód rejestracyjny do czasu usunięcia usterek.

W tak przeładowanym busie nawet z pozoru nie groźna kolizja drogowa może skończyć się tragedią. Apelujemy do kierowców trudniących się przewożeniem osób o zachowanie zdrowego rozsądku i wzięcie na siebie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne jak i pasażerów.

(Visited 303 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz