Gra Miejska pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego

21 trzyosobowych zespołów uczestniczyło w trzeciej odsłonie Gry Miejskiej dla uczniów grodziskich szkół, organizowanej przez Zespół Szkół Technicznych pod patronatem Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego. W tym roku, uczestnicy mieli za zadanie zdobyć „10 stacji na 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego”.


 Gra rozpoczęła się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 im. Powstańców Wielkopolskich, skąd wyruszyła do boju I Grodziska Kompania Powstańcza.
Po odegraniu hejnału miasta przez Grodziską Orkiestrę Dętą, uczestników gry oraz ich opiekunów powitali: w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego – Sekretarz Gminy Artur Kalinowski oraz wice dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 Aleksandra Majcherek i dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Anna  Matysiak.
Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 zaprezentowali uczestnikom gry montaż muzyczno – słowny, będący piękną lekcją o historii Powstania Wielkopolskiego. Miejscowy regionalista Andrzej Mańkowski wygłosił prelekcję o działaniach powstańczych, w której ukryta była część odpowiedzi na czekające młodzież zadania.
Po rozlosowaniu kolejności, uczestnicy opuszczali gościnne progi grodziskiej „dwójki”, by pokonać 10 stacji związanych z historią Powstania Wielkopolskiego i powstańczą rzeczywistością, rozmieszonych w różnych częściach miasta. Młodzież musiała wykazać się nie tylko wiedzą, ale również sprawnością fizyczną oraz umiejętnościami praktycznymi.
Za każde wykonane zadanie, uczestnicy otrzymywali punkty, w zależności od stopnia poprawności realizacji zadania.
Nad przygotowaniem i przebiegiem gry, czuwały nauczycielki pani Bożena Klapa oraz pani Anna Szelejewska.
Po około dwóch godzinach marszu, pierwsze zespoły zaczęły wracać na metę, która znajdowała się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Technicznych. Tam również, młodzież mogła obejrzeć wystawę zdjęć powstańczych z naszego miasta i regionu, przygotowaną przez Urząd Miejski w Grodzisku Wielkopolskim z okazji 100-rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Każdy mógł również rozgrzać się ciepłą wojskową grochówką.
W tegorocznej edycji gry Miejskiej najlepsza okazała się drużyna II z Liceum Ogólnokształcącego. Miejsce II zajęli uczniowie z tej samej szkoły – drużyna I. Na miejscu trzecim uplasowała się reprezentacja Szkoły Podstawowej Nr 4. IV miejsce wywalczyli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Ptaszkowie. V miejsce stało się udziałem jednej z drużyn reprezentujących gospodarzy Gry Miejskiej – czyli Zespołu Szkół Technicznych.
Najlepsze drużyny uhonorowane zostały pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, ufundowanymi przez Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe magnesy, karnet na grodziskie lodowisko oraz bezpłatne wejście na siłownię BehapowiecGym.
Medale najlepszym drużynom oraz upominki wszystkim uczestnikom gry Miejskiej wręczyli wspólnie Sekretarz Gminy Artur Kalinowski oraz Dyrektor ZSP Anna Matysiak.
Gratulując młodzieży w imieniu Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego, Sekretarz Gminy podkreślił, że zainicjowana przez Zespół Szkół Technicznych Gra Miejska, jest  doskonałą formą przybliżenia młodzieży historii Naszej Małej Ojczyzny oraz bohaterów, którzy stali się jej częścią.
Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.
(Visited 41 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz