Funkcjonariusze zabezpieczyli podrobioną odzież

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z pilskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej II Referatu Realizacji w Pile zatrzymali 25-letnią kobietę. Mieszkanka Piły sprzedawała odzież, która ma bezprawnie użyte znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta.


Funkcjonariusze zabezpieczyli 120 sztuk podrobionej odzieży.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że mieszkanka Piły zajmuje się handlem odzieży, która ma bezprawne użyte znaki i nazwy zastrzeżone przez producenta. Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej II Referatu Realizacji w Pile przystąpili do realizacji.

06 listopada br. funkcjonariusze weszli do wcześniej ustalonego mieszkania i zastali tam 25-letnią kobietę. Podczas przeszukania mieszkania policjanci z celnikami zabezpieczyli 120 sztuk podrabianej odzieży. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Powiatowej Policji w Pile, a znaleziony towar zabezpieczony.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305.

1.Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towar podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

podkom. Żaneta Kowalska

(Visited 883 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz