Funkcjonariusze po służbie zatrzymali nieletniego sprawcę kradzieży – Policjantem się jest 24 godziny na dobę

Policjanci z Poznania po służbie zatrzymali nieletniego sprawcę czynu karalnego, który 18 sierpnia nad ranem na Os. Powstańców Warszawy zaatakował starszą kobietę i wyrwał jej torebkę.


16-latek miał pecha ponieważ w pobliżu było dwóch policjantów, którzy szybko obezwładnili napastnika.

Teraz za swój czyn odpowie przed Sądem Rodzinnym.

18 sierpnia br. nad ranem policjant z Oddziału Prewencji Policji KWP w Poznaniu wracając po służbie do domu usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast zatrzymał swój samochód i podszedł do niej, żeby dowiedzieć co się stało.

Okazało się, że chwilę wcześniej podszedł do pokrzywdzonej 63-letniej mieszkanki Poznania młody chłopak i poprosił ją o drobne na bilet. Kiedy usłyszał, że kobieta nie ma przy sobie pieniędzy, wyciągnął pojemnik z gazem i psiknął jej w twarz. Następnie wyrwał kobiecie torebkę i uciekł.

Policjant od razu ruszył na poszukiwanie sprawcy. Kilka chwil później zauważył młodego człowieka, który odpowiadał rysopisem napastnikowi i po krótkim pościgu go obezwładnił i zatrzymał.

W całą sytuację włączył się drugi policjant po służbie, ze Sztabu Policji KMP, który akurat był w pobliżu i asekurował swojego kolegę. Na miejsce przyjechał wezwany patrol, który przejął zatrzymanego. Poszkodowana kobieta na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń. Odzyskała również swoją torebkę z całą zawartością.

Całość materiału trafi do Sądu Rodzinnego, który zadecyduje o losie zatrzymanego 16-latka.


(Visited 206 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz