Funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej gościli w nowotomyskim przedszkolu

Przedszkole nr 2 Oddział Gimnazjum w Nowym Tomyślu, to placówka którą odwiedzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wraz z Strażą Miejską z Nowego Tomyśla. Mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu ostrożności podczas codziennych zabaw.

Podczas prowadzonych pogadanek mundurowi przekazali maluchom podstawowe zasady bezpiecznych zachowań. Policjanci wyjaśnili dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze, bawić się w domu i w przedszkolu oraz jak zachować się w sytuacji zagrożenia.

Przypomnieli milusińskim podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie dotyczące bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Omawiali też podstawowe znaki drogowe. Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać. Ponadto przypomnieli maluchom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz instruowali jak i do kogo zwrócić się o pomoc w trudnej sytuacji.

Policjanci powiedzieli o korzyściach noszenia elementów odblaskowych. Zaprezentowano również sprzęt służbowy, w który policjanci są wyposażeni podczas codziennych służb. Dzieci były bardzo chętne do rozmowy, zadawały wiele pytań.
Z pewnością policjant będzie kojarzył się maluchom jako osoba, do której można zwrócić się o pomoc.(Visited 131 times, 1 visits today)

Leave a Reply