Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej – Hubertus Nowotomyski. Występ Opalenickiej Orkiestry Dętej, Palatium i Sounds Good [ZDJĘCIA, FILM]

W niedzielę, 22 października br. w Nowym Tomyślu, odbył się Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej -Hubertus Nowotomyski.

Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 12.00 w Kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa Mszą inaugurującą „Hubertusa Nowotomyskiego” –  obchody 100-lecia Polskiego Związku Łowieckiego i Lasów Państwowych.

Niestety padający obficie deszcz zmienił plany organizatorów, a tym samym przemarsz ulicami miasta został skrócony, a planowany podczas przemarszu występ Opalenickiej Orkiestry Dętej odbył się w Nowotomyskim Ośrodku Kultury. W dalszej części wydarzenia odbył się koncert Zespołu Trębaczy Myśliwskich Palatium oraz grupy Sounds Good.

Organizatorzy przygotowali również wiele innych atrakcji m.in. wystawę fotografii przyrodniczej, wystawę łowiecką, gry, konkursy i warsztaty leśno-łowieckie z nagrodami.

Olbrzymim zainteresowaniem uczestników „Hubertusa Nowotomyskiego” cieszyły się degustacje potraw kuchni myśliwskiej „Dobre z Lasu” oraz konkurs kulinarny Kół Gospodyń Wiejskich z degustacją na najlepszy bigos myśliwski.

Mistrz kuchni myśliwskiej – Wojciech Charewicz podczas kulinarnych prezentacji zdradzał wiele tajników i sekretów dotyczących przyrządzania dań z dziczyzny i grzybów leśnych. Steki, kurki czy marynowana polędwica z jelenia według mistrza Charewicza to niezapomniane doznania kulinarne – komentowały osoby, którym udało się skosztować dań mistrza.

Wśród licznie przybyłych na to wydarzenie zaproszonych gości, samorządowcy z powiatu nowotomyskiego, przedstawiciele Lasów Państwowych, Kół Łowieckich, Burmistrz Buku Paweł Adam oraz Poseł RP Krzysztof Paszyk.

Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej – Hubertus Nowotomyski odbył się w Nowym Tomyślu po raz pierwszy i był świetną okazją do tego by bliżej poznać pracę i pasję leśników i myśliwych.

Fot. Maciej Kasprzak / Wielkopolskamagazyn.pl

(Visited 1 253 times, 1 visits today)

One thought on “Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej – Hubertus Nowotomyski. Występ Opalenickiej Orkiestry Dętej, Palatium i Sounds Good [ZDJĘCIA, FILM]

Leave a Reply