Festiwal „Eksperyment SLOW” : koncert Żurawia

W środę wieczorem na „Experymencie” można było posłuchać Rafała Żurawia Żurawińskiego, który wystąpił na scenie Zbąszyńskiego Centrum Kultury z utworami z jego debiutanckiej solowej płyty „A.R.E.”. Było bardzo lirycznie i nastrojowo.


Żuraw śpiewa głównie własne teksty i pewnie dlatego tak wiarygodnie brzmi. Jeśli ktoś lubi prostotę, szczerość sceniczną i minimalizm w środkach wyrazu, temu pewnie podobał się koncert. Można było dać się oczarować piosenkom muzyka grającego na ukulele. Publiczność, która tego dnia wzięła udział w festiwalu „Experyment”, usłyszała dobry, akustyczny folk, który pomieszany był czasem z szybszymi rytmami reagge lub ska (np. piosenka „Na fejsie”), a czasem bezpośrednio czerpiący z tradycyjnej kultury ludowej („Lipka”). Rzeczywiście, koncert ten miał klimat SLOW, tak jak cały tegoroczny zbąszyński festiwal.

Festiwal „Experyment” w Zbąszyniu trwa do niedzieli! M.in. w piątek zapraszamy na godz. 19.00 na koncert fenomenalnego kobiecego trio „Sutari”, które także czerpie z tradycyjnej muzyki ludowej. O „Sutari” mówi się, że jest jednym z najlepszych zjawisk muzycznych ostatnich lat na polskiej scenie folkowej. Zespół zadebiutował w 2012 roku na prestiżowym Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”,  zdobywając II nagrodę jury i nagrodę publiczności.

Klimatyczne zdjęcia z koncertu Żurawia: Dorota Bulińska.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

[arg](Visited 103 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz