Ferie zimowe w Poznaniu

Już niedługo, 14 stycznia w Wielkopolsce rozpoczną się ferie zimowe. W tym roku uczniowie z naszego województwa będą odpoczywać jako pierwsi, razem z kolegami z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego. Zimowa laba potrwa do 27 stycznia. Co robić w tym czasie? Dużo do zaoferowania mają miejskie instytucje kultury.

Zima w Centrum Kultury Zamek

W ramach akcji „Zima w Zamku” na dzieci czeka szereg warsztatów. Coś dla siebie znajdą miłośnicy fotografii i gier planszowych, a także młodzi artyści, tancerze i programiści. Warsztaty są skierowane do osób w wieku 6-12 lat. Nudzić nie będą się jednak także młodsze dzieci. W zamkowej Bawialni na maluchy w wieku 3-5 lat czekają zajęcia plastyczne i taneczne. W programie ferii w CK Zamek znalazły się też spektakle teatralne i seanse filmowe. W czwartek, 24 stycznia na zamkowej scenie wystawiony zostanie „Czerwony Kapturek”. W Sali Kinowej zobaczyć będzie można m.in. takie filmy, jak „Biały Kieł”, „Kapitan Morten i Królowa Pająków” i wiele innych. Natomiast w Holu Wielkim można będzie oglądać wystawę pt. Zamkowy Zwierzyniec.

Udział w warsztatach, spektaklach i seansach kosztuje 10 zł. Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona.Zakup biletów na warsztaty jest możliwy wyłącznie w kasie CK ZAMEK. Nie są prowadzone zapisy. Bilety na spektakl oraz seanse w Kinie Pałacowym można kupić w kasie CK Zamek oraz przez Internet. Można je też zarezerwować.

Więcej informacji: http://ckzamek.pl/wydarzenia/4049-zima-w-zamku-2019/

Ferie z książką, czyli zima w Dolinie Muminków

Dzieci, które chcą odwiedzić zimą Dolinę Muminków i spotkać się z Małą Mi, Włóczykijem, Paszczakiem, Bobkiem czy Buką, mogą spędzić ferie w Bibliotece Raczyńskich. Motyw przewodni jest nieprzypadkowy. W tym roku przypada 105. rocznica urodzin autorki książki o Muminkach – Tove Jansson. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję posłuchać historii z Doliny, a także poszerzyć wiedzę przyrodniczą i lepiej poznać Skandynawię. W programie znalazły się też warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy literackie.

Zajęcia są przeznaczone dla czytelników Biblioteki Raczyńskich w wieku szkolnym i są bezpłatne. Zorganizowane zostaną w następujących filiach: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F20, F22, F23, F32,  F38, F46, F49, F53, F55, F59, F62, Filia Naramowicka. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy w poszczególnych placówkach.

Więcej na ten temat: http://www.bracz.edu.pl/event/zima-z-ksiazka-zima-muminkow/

Muzeum zaprasza

Czy artyści przed wiekami chodzili do sklepów malarskich, żeby kupić farby i pędzle? Kim są ludzie, którzy projektują domy? Czy obraz może być smakowity? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na dzieci w Muzeum Narodowym i jego oddziałach: Muzeum Sztuk Użytkowych (Góra Przemysła 1), Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu (Stary Rynek 1) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7). W czasie ferii na najmłodszych czekają warsztaty plastyczne, ciekawe opowieści, zwiedzania muzealnych ekspozycji oraz gry i zabawy.

Zajęcia feryjne adresowane są do dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Odbywają się codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15. Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 061 8 568 136. Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł. od dziecka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

Więcej informacji: https://www.mnp.art.pl/

Ferie z planszówkami w CIR

Atrakcje czekają na dzieci także w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. W programie znalazły się m.in. feryjne zabawy z grami planszowymi.  Warsztaty będą się odbywać w dniach: 15, 16, 18, 22, 23, 25 stycznia, w godzinach 10:30-14:30. Zajęcia dedykowane są dzieciomw wieku 7 – 12 lat. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym: cir@pcs-poznan.pl. W treści maila należy podać: imię, nazwisko oraz wiek dziecka, a także imię, nazwisko oraz numeru telefonu rodzica lub opiekuna.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/events/1975351822578361/

Zima wśród zwierząt

„Zimą nie wszyscy zasypiamy” – to hasło przewodnie, które będzie towarzyszyć feryjnym wycieczkom po Nowym Zoo. Dzieci, które wezmą w nich udział, będą mogły odwiedzić pawilon zwierząt nocnych i słoniarnię. Czeka też na nich pokazowe karmienie fok oraz odwiedziny u wilków i pandek rudych. Wycieczki będą organizowane przez cały okres ferii, od poniedziałku do piątku – o godz. 10.45 (około 75 minut) i godz. 12 (ok. 120 minut). Oferta jest skierowana do osób indywidualnych. Konieczne są wcześniejsze zapisy pod nr tel. 61 8 720 773 lub za pomocą e-maila: ddnowezoo@zoo.poznan.pl. Wycieczki nie są dodatkowo płatne, odbywają się w ramach biletu wstępu. Zimą koszt każdego biletu to 10 zł.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/1475315479348773/photos/a.1477092899171031/2210084205871893/?type=3&theater

Co ćwierka w lesie? Jakie tajemnice skrywają sowy? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań czekają na dzieci w Starym Zoo. W ramach Ptasich Ferii uczestnicy zajęć nauczą się rozpoznawania podstawowych gatunków ptaków, które można spotkać w lesie czy parku oraz poznają ciekawe fakty i mity na temat sów. Oferta jest skierowana do grup zorganizowanych (koszt 100 zł/grupa). Szczegóły i zapisy pod numerem tel. 61 8 733 975.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/starezoopoznan/photos/a.1689973571285595/2286773411605605/?type=3&theater

Aktywny wypoczynek

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji w ramach Akcji Zima organizuje półkolonie dla dzieci w wieku 7 – 13 lat. W pierwszym tygodniu ferii (14-18.01.2019) POSiR proponują turnus multisportowy na Chwiałce oraz półkolonie z tenisem ziemnym w Oddziale Rataje. W drugi tydzień ferii (21-25.01.2019) na chętnych czekają półkolonie multisportowe oraz turnus taneczny i fitness. W programie znalazł się też szereg atrakcji pozasportowych, np. wyjście do kina. Koszt turnusu multisportowego dla jednego uczestnika wynosi 350 złotych, a turnusu tenisowego, tanecznego i fitness – 400 złotych. Posiadacze Karty Rodziny Dużej zapłacą 200 zł. Zapisy są przyjmowane osobiście w Młodzieżowym Ośrodku Sportowym przy ul. Gdańskiej 1 oraz mailowo pod adresem: k.michalak@posir.poznan.pl. Więcej informacji pod numerem telefonu: 61 877 23 29.

W czasie ferii zimowych na dzieci i młodzież czekają też liczne promocje. W niektóre dni można skorzystać z bezpłatnego wejścia na obiekty POSiR. Obowiązywać będą też promocyjne ceny biletów.

Więcej informacji na ten temat: http://mos.poznan.pl/imprezy-cykliczne/akcja-zima/

Ferie w Bramie Poznania

Najstarsze miejsca w Polsce, najciekawsze wyspy świata i najbardziej spektakularne odkrycia archeologiczne polskich badaczy. Ferie zimowe w Bramie Poznania upłyną pod hasłem „naj”. Zajęcia są bezpłatne i przeznaczone dla dzieci w wieku 8-12 lat. Będą się odbywać 16, 17, 18 stycznia 2019 r., w godz. 10.00-12.00. Formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres e-mail: edukacja@bramapoznania.pl. Oferta w ramach Ferii na Wyspie jest skierowana do osób indywidualnych.

Atrakcje czekają też na grupy zorganizowane. W ramach zajęć pt. „Skrzynka opowieści” uczestnicy wcielą się w rolę opowiadaczy. Wymyślimy własne niesamowite historie powstania miast oraz wykonają do nich jedyne w swoim rodzaju ilustracje. Inspiracją będzie dla nich legenda o założeniu Poznania oraz papierowy teatr kamishibai. Półkolonie są skierowane do dzieci z klas I-VI szkoły podstawowej. Będą się odbywać od wtorku do piątku w godzinach: 9:30, 11:30, 13:30. Koszt: 160 zł.

Więcej informacji: http://bramapoznania.pl/oferta/edukacja/ferie-zimowe-2019-w-bramie-poznania/

Półkolonie w Poznaniu organizują też młodzieżowe i osiedlowe domy kultury oraz prywatne firmy. Oferta jest bardzo bogata. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej: http://www.poznan.pl/mim/zima/

AJ /poznan.pl/

Załączniki

 (Visited 222 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz