Energa MKS Kalisz Mistrzem Wielkopolski Młodziczek! [ZDJĘCIA, FILM]

Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, SKF PBS Politechnika Poznańska, UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Śmigiel i UKŻPS Kościan – to zespoły, które zagrały w Finale Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej Młodziczek 2019/2020 w Szamotułach. 

Od października blisko 30 zespołów młodziczek z różnych stron Wielkopolski walczyło o awans do kolejnych etapów, które przybliżały do upragnionego turnieju finałowego.


Już półfinały z udziałem ośmiu czołowych zespołów dostarczyły sporą dawkę sportowych emocji, a z rywalizacją pożegnały się siatkarki SPS Volley Piła i rezerwy UKS Śmigiel. Od piątku w Hali Szamotulanka przy ul. Mickiewicza 9 w Szamotułach o awans do rozgrywek na szczeblu centralnym i tytuł najlepszej drużyny w regionie zawalczyły : Enea Energetyk Poznań, Energa MKS SMS Kalisz, SKF PBS Politechnika Poznańska, UKS Szamotulanin Szamotuły, UKS Śmigiel i UKŻPS Kościan.

– Każdy z tegorocznych finałów wojewódzkich miał szczególną oprawę i gromadził na trybunach tłumy kibiców, którzy wspierali swoje zespoły. Atmosfera przypominała spotkania z udziałem siatkarskich reprezentacji Polski, a niektórzy kibice byli wyposażeni w bębny czy trąbki. Jak widać nawet siatkówka na poziomie młodzieżowym może integrować środowisko lokalne, a na koniec jak to w sporcie bywa były łzy radości i łzy smutku po przegranych decydujących o końcowym wyniku piłkach – mówi prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej, Jacek Broński.

W tegorocznym finale nie zobaczyliśmy siatkarek z północnej części regionu, ale w to miejsce wskoczyły ambitne młodziczki SKF PBS Politechnika Poznańska. To historyczny sukces klubu, który pierwszy raz melduje się w finale województwa. – Udział w turnieju finałowym jest dla nas nagrodą za lata solidnej pracy. Jako trener chcę by na twarzach moich zawodniczek widoczny był uśmiech i zadowolenie. Jedziemy walczyć o każdą piłkę, cieszyć się grą w siatkówkę. Zapraszamy wszystkich sympatyków, kibiców siatkówki by swoim dopingiem wesprzeć młodziczki SKF – mówi trener SKF PBS Politechnika Poznańska, Artur Bąk.

Energa MKS Kalisz Mistrzem Wielkopolski Młodziczek! – klasyfikacja końcowa

  1. Energa MKS Kalisz
  2. Enea Energetyk Poznań
  3. UKS Szamotulanin Szamotuły
  4. UKŻPS Kościan
  5. UKS Śmigiel
  6. SKF PBS Politechnika Poznańska

/wzps.poznan.pl/

Fot. Mateusz Łysiak /Wielkopolskamagazyn.pl

(Visited 221 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz