Eksperymenty w przedszkolu „Miś” pod okiem młodych chemików z pniewskiego Liceum

Dzisiaj, 31.01., zespół chemików z Liceum Ogólnokształcącego z Zespołu Szkół im. E. Sczanieckiej w Pniewach, pod przewodnictwem  profesor Agnieszki Misiewicz odwiedził przedszkolaki z grupy pani Barbary Schreyner z pniewskiego przedszkola „Miś”.


Licealiści razem ze  swoimi młodszym kolegami przeprowadzali  różne eksperymenty chemiczne, do których użyli łatwo dostępnych rzeczy, które każdy z nas ma w domu, m.in.: octu, sody oczyszczonej, barwników spożywczych czy oleju.

 

Dzieci były zachwycone, gdy mogły wlewać, przelewać, wsypywać i wkraplać różne kolorowe substancje i roztwory do innych i obserwować zachodzące reakcje chemiczne.

 

Chemiczne jojo, dmuchanie balonu bez dmuchania, lawa z wulkanu, nurkujące rodzynki, kolorowa woda, magiczny palec… po wielu ciekawych doświadczeniach nadszedł czas na konkurs: ze zrobionej wspólnie kolorowej piankoliny,  przedszkolaki miały za zadanie ulepić piękne rzeźby.

 

Oczywiście wszystkie dzieci zasłużyły na słodkie nagrody. Mamy nadzieję, że zaszczepiliśmy w dzieciach miłość do chemii  i kiedyś staną się pokoleniem wspaniałych chemików (oczywiście wyedukowanych w Liceum Ogólnokształcącym w Pniewach ? ).

Olga Krzyczkowska

GALERIA ZDJĘĆAlchemicy z przedszkola „Miś”(Visited 278 times, 1 visits today)

Leave a Reply