Edukacyjna walizka narkotykowa trafiła do rąk słupeckich policjantów

Urząd Gminy Słupca wraz Gminną Komisją ds.Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przekazali słupeckim policjantom walizkę, która zawiera substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania.


Przy jej pomocy funkcjonariusze będą edukować rodziców oraz nauczycieli, którzy często nie zdają sobie sprawy, że posiadanie określonych przedmiotów może świadczyć o tym, że dziecko zażywa lub ma kontakt z narkotykami.

Przekazanie i prezentacja walizki odbyła się podczas szkolenia z zakresu profilaktyki uzależnień, w której uczestniczyli nauczyciele z terenu gminy Słupca. Policyjny profilaktyk przygotował dla pegagogów prelekcję połaczoną z pokazem zawartości walizki. Znajdują się w niej atrapy narkotyków dostępnych na polskim czarnym rynku, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające lub substancje psychotropowe. W kuferku zgromadzono również przedmioty najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Oprócz imitacji popularnej marihuany, amfetaminy, czy kokainy znajdziemy w niej szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Każda rzecz jest opatrzona szczegółowym opisem wyglądu, przybliżoną ceną za którą można je nabyć, a także nazwami używanymi w młodzieżowym slangu.

Przekazana walizka z pewnością będzie stanowić świetne uzupełnienie policyjnych wykładów.Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.(Visited 298 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz