Dzielnicowi wkręceni w pomaganie

Policjanci Rewiru Dzielnicowych w Środzie Wlkp. zachęcili sporą grupę ludzi w akcję charytatywno-ekologiczną. Jej celem było zebranie jak największej ilości nakrętek, by pieniądze z ich sprzedaży przekazać na wsparcie leczenia trójki przedszkolaków. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania – zebrano półtorej tony nakrętek.

Ziarnko do ziarnka, aż zbierze się miarka

Zbieranie nakrętek to wciąż jedna z najpopularniejszych akcji charytatywno-ekologicznych polegająca na łączeniu przyjemnego z pożytecznym. Zebrany plastik sprzedawany jest firmie recyklingowej, która zakupione zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV, obudowy komputerów, a nawet ubrania z polaru. Uzyskane w ten sposób pieniądze przekazane zostają z kolei na leczenie, rehabilitację lub sprzęt specjalistyczny dla potrzebującej osoby.

Wkręć się z nami w pomaganie

W lutym dwójka dzielnicowych z komendy Policji w Środzie Wlkp. zakończyła prowadzoną wspólnie z miejscowym Ośrodkiem Pomocy Społecznej akcję pn. „Wkręć się z nami w pomaganie”. Jej celem było zebranie jak największej ilości nakrętek, z których dochód ze sprzedaży miał być przeznaczony na sfinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla chorej trójki dzieci.

Asp. Mariusz Idziorek i sierż. Anna Misterska szeroko rozpowszechnili zbiórkę wśród swoich mundurowych koleżanek i kolegów, a także instytucji, firm oraz mieszkańców swojego rejonu służbowego. Jak podkreślają sami dzielnicowi efekt przerósł ich najśmielsze oczekiwania.

Zebraliśmy półtorej tony nakrętek – informuje wesoło dzielnicowa Ania Misterska. To naprawdę budujące, ze tak wiele osób odpowiedziało na nasze prośby i włączyło się w zbiórkę – wskazuje aspirant Mariusz Idziorek.

Pomagali wszyscy

Finał akcji miał miejsce 18 lutego br. w Szkole Podstawowej nr 2 w Środzie Wlkp., gdzie znajduje się przedszkole, do którego uczęszcza trójka chorych dzieci. Tam właśnie odbyło się uroczyste podsumowanie całej zbiórki, podczas którego Hania, Tymek i Amelka otrzymali od dzielnicowych policyjne maskotki Pyrka. Nie zabrakło również piosenek w wykonaniu milusińskich z Przedszkola „Koniczynka”, którzy przygotowali przemiły koncert dla swoich rówieśników. Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych wszystkie przedszkolaki zostały przez funkcjonariuszy wyposażone w elementy odblaskowe.

Dzielnicowi już deklarują, że wkręcenie w pomaganie na pewno im nie minie, bo kolejna edycja zbiórki rusza już 1 marca!

(Visited 105 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz