DZIELNICOWI URATOWALI ŻYCIE 62-LATKOWI

Rawiccy dzielnicowi uratowali życie zdesperowanego mężczyzny, który chciał rzucić się pod pociąg. 62-latek w ostatnim momencie tuż przed nadjeżdżającym pociągiem siłą został ściągnięty przez policjantów z torowiska.


W piątek 6 września br. około godz. 16.00 dyżurny jednostki Policji został powiadomiony przez jednego z mężczyzn, że widzi jak w rejonie miejscowości Kąty, inny mężczyzna siedzi na torowisku. Zawiadamiający tłumaczył, że próbował podjąć rozmowę i przekonać desperata aby zszedł z torów, jednak ten nie reagował. Na wskazane miejsce natychmiast został wysłany patrol. Dzielnicowi, którzy przyjechali do zgłoszenia widząc jak wygląda sytuacja biegli w kierunku osoby potrzebującej pomocy, i z daleka krzyczeli oraz prosili aby zszedł z torów. Mężczyzna nie reagował. Funkcjonariusze czuli presje czasu, ponieważ 62-latek stawiał opór i nie chciał współpracować a maszynista dawał sygnały ostrzegawcze z już nadjeżdżającego pociągu. Policjanci nie mieli czasu na zastanawianie, w ostatnim momencie siłą ściągnęli desperata z torowiska.

Po szczęśliwie zakończonej akcji ratunkowej, 62-letni mieszkanie gminy Rawicz, został przekazany ekipie z pogotowia ratunkowego.

Na foto mł.asp. Tomasz Pieprzyk oraz sierż.sztab. Mariusz Dominiczak

(Visited 70 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz