Dzielnicowi na rowerach docierają niemal wszędzie

Strzałem w dziesiątkę okazał się pomysł wyposażenia dzielnicowych w dwa rowery. Odbieramy wiele pozytywnych sygnałów od mieszkańców, których widok policjanta na rowerze bardzo cieszy. Dzielnicowi docierają w miejsca, gdzie ze względu na infrastrukturę bywali nieczęsto.


Kilka tygodni temu informowaliśmy o zakupie dwóch rowerów oraz wyposażenia do pełnienia służby dla czterech dzielnicowych. Od tego momentu właściwie codziennie rowerowe patrole pojawiają się na ulicach Konina. A właściwie precyzyjnie rzecz ujmując, pojawiają się w różnych zakamarkach Konina.

Według zamysłu rowery miały ułatwić dzielnicowym szybkie dotarcie do miejsc, które ze względu na infrastrukturę są trudno dostępne dla policyjnych radiowozów, a dotarcie do nich pieszo pochłonęło by dużo czasu. Pomysł okazał się bardzo trafiony. Dzielnicowi sprawnie pokonują niemało kilometrów dziennie i patrolują miejsca, w których wcześniej widywani byli sporadycznie.

Ich obecność nie uszła uwadze mieszkańców. Wielu z nich już chwali nowy pomysł i cieszy się z obecności policjantów w swoim otoczeniu. Jak podkreślają dzięki tak zorganizowanej służbie wiele miejsc zyskało na bezpieczeństwie.

Marcin Jankowski

/konin.policja.gov.pl/

Zobacz również …

(Visited 712 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz