Dzielnicowi, drogówka i kapelan w jednym patrolu

Dość nietypowe działania przeprowadzili w czwartek policjanci z konińskiej drogówki, prewencji, dzielnicowi z Sompolna oraz kapelan Komendy Miejskiej Policji w Koninie. Wszystko w ramach realizacji planów priorytetowych dzielnicowych w gminach Sompolno i Wierzbinek.

Rowerzyści, piesi i niektórzy kierowcy samochodów mogli napotkać  nietypowe patrole na drogach w gminach Sompolno i Wierzbinek. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Sompolnie w ramach realizacji swoich planów priorytetowych przeprowadzili działania prewencyjne mające na celu podniesienie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych. Żeby akcja miała większy oddźwięk, zaprosili do pomocy koleżankę z Wydziału Prewencji, kolegów z Wydziału Ruchu Drogowego, a o zadbanie o stronę duchową uczestników ruchu drogowego poprosili kapelana konińskiej jednostki księdza prałata Sławomira Kasprzaka, no co dzień proboszcza parafii w Kramsku.

Dzielnicowi w planach priorytetowych wyznaczyli sobie do realizacji ograniczenie popełniania wykroczeń popełnianych w szczególności przez pieszych i rowerzystów, niekorzystających z elementów odblaskowych lub nieposiadających oświetlenia przy rowerach. Policjanci wraz z kapelanem rozdawali więc kamizelki, opaski odblaskowe oraz lampki rowerowe. Część z nich przekazał policjantom ksiądz kapelan, a część została zakupiona dzięki programowi „Razem dla Bezpieczeństwa”.

(Visited 461 times, 1 visits today)

One thought on “Dzielnicowi, drogówka i kapelan w jednym patrolu

Dodaj komentarz