Dworzec kolejowy w Opalenicy idzie do remontu

Po wykonaniu dokumentacji remontu pochodzącego z przełomu XIX i XX wieku dworca w wielkopolskiej Opalenicy, czas na wykonanie prac budowlanych. PKP SA rozpisały właśnie przetarg w tym kierunku.


Prace projektowe związane z budynkiem ulokowanym przy linii kolejowej z Warszawy przez Poznań do Berlina, trwały od sierpnia 2019 roku. Zakończono je niedawno, kosztowały prawie 400 tysięcy złotych. W tej sytuacji zarządca obiektu podjął decyzję o rozpisaniu przetargu na prace budowlane. Kolej wycenia je wstępnie na 8,4 mln złotych netto, ale oczywiście dopiero przetarg da odpowiedź jakiej sumy będą oczekiwali wykonawcy. Zamówienie dotyczy projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, ofert można składać do 18 listopada 2020.

 

– Celem inwestycji jest kompleksowa przebudowa obecnego budynku dworca, zgodnie ze standardami Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Przewidziano w nim wymianę wszystkich instalacji, stolarki okienno-drzwiowej, dachu, pełne dostosowanie obiektu do potrzeb osób o ograniczonej mobilności, remont elewacji, zagospodarowanie terenu obok dworca itp. – opisywał Michał Stilger, rzecznik prasowy PKP SA.

 
Jak informuje przedstawiciel PKP SA, po modernizacji na parterze znajdzie się poczekalnia, kasa, toalety, pomieszczenia techniczne i biurowe dla spółek z grupy PKP oraz lokal do zagospodarowania komercyjnego. W piwnicach zostaną zlokalizowane pomieszczenia techniczne, a część podziemi zostanie zasypana. Przestrzeń na I piętrze zostanie zagospodarowana w formie lokali pod najem. Zmieni się także otoczenie dworca. Pojawią się tu miejsca parkingowe dla aut i rowerów.

Prace budowlane potrwają, od momentu podpisania umowy, około roku.

Źródło: transport-publiczny.pl
Fot. fot. Bialo-zielony, lic. CC BY-SA 3.0 Wikimedia commons

(Visited 475 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz