Dwie kobiety oraz 16-latek potrąceni na przejściach dla pieszych

Do dwóch zdarzeń z udziałem pieszych doszło w miniony weekend na terenie miasta Kalisza. W piątek w godzinach popołudniowych na oznakowanym przejściu dla pieszych u zbiegu ulic Piłsudskiego z Majkowską potrącony został 16-latek, natomiast na przejściu dla pieszych przy ulicy Częstochowskiej potrącone zostały dwie kobiety.


Sprawcom obu zdarzeń za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek przed godziną 17:00 w Kaliszu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Majkowskiej, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen – 42-letni mieszkaniec powiatu jarocińskiego skręcając w lewo w ulicę Majkowską potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych 16-latka. Chłopiec został przewieziony do szpitala.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przy ulicy Częstochowskiej gdzie kierujący pojazdem marki Audi A4 jadąc ulicą Częstochowską od ronda Ptolemeusza w kierunku ulicy Budowlanych na oznakowanym przejściu dla pieszych omijając z lewej strony pojazd marki Renaul Laguna, który zatrzymał się aby ustąpić pierwszeństwa pieszym potrącił dwie kobiety w wieku 68 i 74 lat.

Obaj kierowcy byli trzeźwi, policjanci za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymali mężczyznom prawo jazdy.

Miejmy świadomość jak istotne jest zachowanie szczególnej ostrożności na przejściu dla pieszych. Niestety kierowcy często zapominają o tych podstawowych zasadach, doprowadzając tym samym do ludzkich tragedii. Zachowajmy rozsądek szczególnie w tym przedświątecznym okresie aby w natłoku świątecznych przygotowań pamiętać również o bezpieczeństwie własnym oraz innych osób. 

(Visited 229 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz