Dwa wypadki w jednym czasie

06 maja dyspozytor Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odebrał zgłoszenia o dwóch wypadkach, które wydarzyły się prawie równocześnie – kilka minut po godzinie dwunastej.


Obydwa zdarzenia miały również identyczny charakter – na skrzyżowaniu samochód osobowy zderzył się z dostawczym busem.

Pierwsze wypadek miał miejsce w miejscowości Galew. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu oraz neutralizacji wycieku substancji ropopochodnych za pomocą środków sorpcyjnych.

Kolejne zdarzenia zgłoszono z miejscowości Bogusław gm. Gołuchów. Uderzenie było tak silne że obydwa auta wypadły z drogi i jedno z nich dachowało. Na miejsce wypadku natychmiast udał się zastęp z pleszewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gołuchowie oraz zespół ratownictwa medycznego i policja. Strażacy zabezpieczyli teren działań wraz z uszkodzonymi autami, w których rozłączono akumulatory. Jednocześnie udzielili uczestnikom wypadku pierwszej pomocy. Następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego.

Opracowanie:Ewa Dobrzyńska – KP PSP Pleszew
Zdjęcia:  asp. sztab. Bernard Król , mł. ogn. Sylwester Chwałkowski- KP PSP Pleszew

/kppsp-pleszew/(Visited 749 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz