Dwa poważne zdarzenia drogowe z udziałem jednośladów

Aura sprzyja miłośnikom jednośladów. Motocykliści i rowerzyści wciąż są widoczni na drogach. Pamiętajmy jednak, że przyjemność jazdy musi łączyć się z bezpieczeństwem, ponieważ użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.


Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl, czy rower powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną niebezpiecznych zachowań.

Tylko wczoraj na terenie Kalisza doszło do dwóch zdarzeń z udziałem jednośladów. W pierwszym przypadku kierujący pojazdem mitsubishi, wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle i doprowadził do zderzenia z kierująca motorowerem kobietą. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia kierująca jednośladem nie odniosła poważniejszych obrażeń. Na sprawcę kolizji drogowej policjanci nałożyli mandat oraz punkty karne.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że do drugiego zdarzenia doszło w momencie, gdy kierujący motorowerem 17-latek na oznakowanym przejściu dla pieszych oraz skrzyżowaniu, podjął manewr wyprzedzania pojazdu marki Skoda, którego kierująca wykonywała manewr zawracania. Kierującemu jednośladem z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie rozwagi i bezpieczną jazdę.


(Visited 390 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz