DWA GROŹNE ZDARZENIA NA DROGACH

Do pierwszego zdarzenia doszło 7 września 2023 roku o godz. 5.56 w Gnieźnie na ul. Poznańskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu Straży Pożarnej zastano samochód osobowy po zderzeniu czołowo-bocznym z karetką transportową.

Samochodem osobowym podróżowały trzy osoby – matka z dwójką dzieci natomiast karetką jechało dwóch ratowników, którzy przewozili dwóch pacjentów. Pojazdy znajdowały się na kołach i tarasowały drogę w kierunku do Gniezna. Na miejscu obecna była Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego.


 

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratownikom medycznym w opatrywaniu poszkodowanego kierowcy samochodu osobowego. Strażacy odłączyli również zasilanie w uszkodzonych pojazdach oraz dokonali sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Osoby transportowane karetką, która brała udział w wypadku zostały przekazane innej karetce transportowej i przewiezione do punktu docelowego natomiast matka i dwójka dzieci zostały zabrane na SOR w Gnieźnie. Policja prowadzi czynności dochodzeniowe co do okoliczności powstania zdarzenia. W działaniach udział brały dwa zastępy z JRG w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Łubowie.

Do drugiego zdarzenia doszło o godz.9.35 na drodze S5 tuż przed węzłem Wierzyce w kierunku na Poznań. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód dostawczy, który uderzył w pojazd techniczny wyposażony w specjalne lampy ostrzegawcze informujące kierowców o pracach na tym odcinku drogi.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ratowniczego. Strażacy udzielili poszkodowanemu kierowcy samochodu dostawczego kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Został on następnie przetransportowany karetką na SOR w Gnieźnie. Na szczęście nikt z pracowników, którzy naprawiali uszkodzona barierę energochłonną na tym odcinku drogi nie doznało żadnych obrażeń. W działaniach udział brały trzy zastępy z JRG w Gnieźnie oraz jeden zastęp z OSP w Łubowie. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

(Visited 2 488 times, 1 visits today)

Leave a Reply