Dwa groźne wypadki drogowe

Do dwóch poważnych zdarzeń drogowych doszło dziś na terenie powiatu wolsztyńskiego. W pierwszym, po zderzeniu z autem osobowym ucierpiał rowerzysta, w drugim kierująca samochodem osobowym. W obu przypadkach na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i rozwagę.


13.12.2023 r.  ok.godz. 08:00 dyżurny KPP w Wolsztynie otrzymał informację o zdarzeniu, do którego doszło na ul. Źródlanej w Wolsztynie. Skierowani na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że poruszający się rowerem elektrycznym po ścieżce rowerowej mężczyzna uderzył w bok znajdującego się na przejeździe Seata Leona, którym kierowała mieszkanka Wolsztyna. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, a rannemu mężczyźnie udzielono niezbędnej pomocy medycznej. Po przewiezieniu do szpitala zdiagnozowano u niego uraz czaskowo-mózgowy i złamanie kości biodrowej. Kobieta i znajdujący się w pojeździe pasażerowie nie odnieśli obrażeń. Policjanci ustalili, że kierująca samochodem wolsztynianka była trzeźwa, od rowerzysty pobrano krew do badań. W sprawie wszczęte zostało postępowanie przygotowawcze, w toku którego wyjaśniane będą okoliczności i przyczyna zdarzenia.   

Przed godziną 14:00 doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Zdarzenie to miało miejsce na drodze pomiędzy Solcem, a Mochami. Uczestnikami zdarzenia byli kierujący samochodem ciężarowym mężczyzna i kierująca samochodem osobowym mieszkanka Świętna. Ranna została 30-letnia kobieta z auta osobowego. Na miejscu doszło do nagłego zatrzymania krążenia, które w wyniku podjętej reanimacji udało się przywrócić. Kobieta z poważnymi obrażeniami przetransportowana została do wolsztyńskiego szpitala. Policjanci nadal pracują na miejscu wypadku.

(Visited 478 times, 1 visits today)

Leave a Reply