Drugi edukacyjny piknik Pszczela Niedziela w Starym Browarze z koncertem AniKi Dąbrowskiej

Tego lata Stary Browar i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych zachęcają dzieci i rodziców do pogłębiania wiedzy na temat pszczół. 30 czerwca odbędzie się drugi edukacyjny piknik rodzinny Pszczela Niedziela. W Parku Starego Browaru będzie można spotkać pszczelarza, nauczyć się budować hotel dla błonkoskrzydłych i obejrzeć owady pod mikroskopem. Finałem czerwcowej Pszczelej Niedzieli będzie koncert nastoletniej wokalistki AniKi Dąbrowskiej, laureatki drugiej edycji programu The Voice Kids.


Uczestnicy drugiego wakacyjnego pikniku Pszczele Niedziele dowiedzą się m.in. jak zbudować hotel dla owadów. Takie “schronisko” pozwala ściągnąć do ogrodu pożyteczne insekty, które wspomagają rozwój kwiatów i drzew owocowych. Hotel dla pszczół, biedronek i innych zapylaczy może mieć fantazyjne formy i stać się oryginalną ozdobą ogródka. O tym, co powinno znaleźć się środku domku, żeby przyciągnąć pożyteczne owady, dowiemy się w niedzielę w Parku Starego Browaru.

Z kamerą wśród pszczół

Częścią programu Pszczelej Niedzieli będą pokazy filmów z podpoznańskiej pasieki Miody Suszka. Jej właściciel, Adrian Suszka, przybliży w nich wiele interesujących faktów na temat życia pszczół i ich pożyteczności. Dowiemy się, jak rozróżnić pszczołę od osy, dlaczego zapylacze są tak ważne dla środowiska i ludzi, skąd wiemy, jaki miód jest w ulu, jak długo żyje pszczoła – zapowiada Adrian Suszka. Pszczelarz pojawi się na pikniku osobiście. Opowie uczestnikom Pszczelej Niedzieli o swojej pracy, a nawet pozwoli przymierzyć specjalistyczny strój.

Pszczela Niedziela odbędzie się także w ostatni weekend lipca. Wstęp na pikniki jest wolny.

Koncert AniKi Dąbrowskiej finałem czerwcowego pikniku

Finałem drugiej Pszczelej Niedzieli będzie koncert AniKi Dąbrowskiej – zwyciężczyni drugiej edycji popularnego telewizyjnego show The Voice Kids. AniKa podbiła serca publiczności pięknym głosem i swoją życiową determinacją. Nastolatka zmaga się z poważną chorobą. Stara się swoją słabość przekuć w siłę i mobilizację do osiągania celów i spełniania marzeń. Jej piosenka “Małe skrzydła” w serwisie YouTube notuje prawie 9 milionów wyświetleń. Koncert AniKi w Starym Browarze już 30 czerwca w Parku o godz. 16:00, wstęp jest darmowy.

Pszczela Niedziela w Starym Browarze z koncertem AniKi Dąbrowskiej

30 czerwca, niedziela

Godz. 11:00 – start pikniku

Godz. 16:00 – koncert AniKi Dąbrowskiej

Park Starego Browaru

Wstęp wolny

 Harmonogram pikniku:

11:00 – start pikniku

11:00 – 16:00 – strefa pszczelego arcydzieła (prace plastyczne – decopuage, prace z wykorzystaniem farb, kredek)

11:00 – 16:00 – atrakcje na stoiskach edukacyjnych partnerów

11:30 – pokaz filmu o pszczołach (odcinek 1 i 2) + pytania do pszczelarza

12:00 – rozpoczęcie budowy hotelu dla owadów (dwóch pracowników będzie nadzorować budowę hotelu. Będą omawiać do czego służą poszczególne elementy)

12:30 – pokaz filmu o pszczołach (odcinek 3 i 4) + pytania do pszczelarza

13:00 – warsztat w strefie pszczelego arcydzieła

13:30 – pokazy filmu o pszczołach (odcinek 5 i 6) + pytania do pszczelarza

14:00 – warsztat w strefie pszczelego arcydzieła

14:30 – pokazy filmu o pszczołach (odcinek 7 i 8) + pytania do pszczelarza

16:00 – koncert AniKi Dąbrowskiej

Strefy edukacyjne (nagrody za zebranie pieczątek z każdego stoiska):

  1. Lasy Państwowe – (mikroskopy, gabloty z motylami, quizy przyrodnicze, gra planszowa, strój i narzędzia pszczelarza, Pokaz wybranych gatunków rodzimych motyli oraz motyli egzotycznych. (w gablotach – preparowane)
  2. Parki Krajobrazowe – aplikacja pszczoła, drewniane puzzle, pszczele memo
  3. Miody Suszka – porady pszczelarza, stoisko sprzedażowe
  4. Bookarest – książki i albumy dla dzieci
  5. Drużyna szpiku
  6. Centrum Wspierania Rodzin
  7. Kwiaciarnia Badyle
  8. Organique

Prowadzenie: Dominik Rutkowski i maskotka Pszczoła

(Visited 193 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz