Dronem w SMOG

Blisko 300 pomiarów od początku trwającego obecnie sezonu grzewczego przeprowadzili strażnicy miejscy z Ekopatrolu z użyciem drona. W sumie to 33 dni z oblotami dronem w najbardziej zadymionych częściach naszego miasta.


Choć tegoroczny sezon grzewczy rozpoczął się nieco później, z uwagi na piękną pogodę nie oznacza, że w piecach się nie paliło.

W ramach realizowanych interwencji i podejmowanych kontroli spalania w domowych instalacjach grzewczych strażnicy przeprowadzili 226 sprawdzeń z czego 80 zakończyło się postępowaniem mandatowym. Strażnicy wystawili 3 pouczenia oraz pobrali 1 próbkę odpadów paleniskowych w celu określenia ich składu chemicznego oraz występowania ewentualnych zanieczyszczeń, co pozwoli na określenie czy doszło do termicznego przekształcania odpadów.

Najczęściej kontrolowane rejony to: os. Skorupki, os. Bajkowe, os. Kwiatowe, os. Maltańskie, os. Ławica, Minikowo, Michałowo, Junikowo, Łazarz, Wilda i Jeżyce.

Działania strażników z Ekopatrolu są wspomagane dronem w ramach projektu „Skończmy ze smogiem w Poznaniu” Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

/poznan,pl/

(Visited 3 148 times, 1 visits today)

Leave a Reply