Dotacje z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dla ROD Okręgu Poznańskiego

Na terenie ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego w Poznaniu miała miejsce niezwyczajna uroczystość, która przebiegał z zachowaniem wymaganych reżimów sanitarnych. Upoważnieni przedstawiciele z 50 rodzinnych ogrodów działkowych z terenu miasta Poznania, powiatu poznańskiego oraz z powiatów międzychodzkiego, gnieźnieńskiego, nowotomyskiego, szamotulskiego, śremskiego i  wrzesińskiego podpisywali umowy o dotację przyznane przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego na rozbudowę infrastruktury ogrodowej. 


Na uroczystość podpisania umów przybył Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski oraz Radna Sejmiku i zarazem była Przewodnicząca Sejmiku Zofia Szalczyk. Obojgu towarzyszyli pracownicy Departamentu Gospodarki Mieniem z dyr. Izabelą Witkiewicz i jej zastępcą Rafałem Gilem.  Przybyłych gości powitali prezes ROD Andrzej Górczyński i prezes Okręgu Zdzisław Śliwa. Prezes Okręgu podziękował Marszałkowi Grabowskiemu za wsparcie ogrodów Okręgu w kwocie ponad 1 mln zł, która przyczyni się do wykonania wielu potrzebnych inwestycji ogrodowych poprawiających warunki  korzystania z działek przez działkowców i osoby przebywające w ogrodach. Podziękowania odebrała także Pani Zofia Szalczyk – przewodnicząca  nadzwyczajnej sesji Sejmiku Wielkopolskiego w 2018r., na której uchwalono uchwałę  umożliwiającą przyznanie dotacji ogrodom działkowym. Zdzisław Śliwa  podkreślił także znaczenie ogrodów działkowych, które szczególnie uwydatniło się w czasie epidemii koronawirusa oraz wręczył Panu Marszałkowi Apel Okręgowej Rady o wspieranie działań na rzecz tworzenia nowych ogrodów działkowych.

Zabierając głos Marszałek Grabowski podkreślił, ze przyznana pomoc nie będzie jednorazowym aktem, ale Urząd będzie także w następnych latach wspierał rozwój ogrodów działkowych. Podkreślił także, że nie spodziewano się aż tak dużego zainteresowania dotacjami ze strony ogrodów i liczba złożonych wniosków spowodowała konieczność obniżenia wysokości maksymalnej dotacji do kwoty 17 200 zł. Po oficjalnych wystąpieniach Pan Marszałek osobiście podpisywał umowy przyznające ogrodom dotacje i wręczał pamiątkowe czeki z wypisaną kwotą dotacji. Pamiątkowe zdjęcia , wręczone kwiaty i złożone podziękowania podkreśliły podniosły charakter wydarzenia Było to pierwsze z kilku kolejnych podobnych wydarzeń na terenie Okręgu w Poznaniu oraz w okręgach w Pile i Kaliszu. Na zakończenie spotkania prezes ROD Andrzej Górczyński oprowadził Gościa po ogrodzie i zademonstrował modernizowaną hydrofornię ogrodu , na którą to inwestycję przeznaczono przyznaną dotację.

dr Zdzisław Śliwa
Prezes Okręgu

Zdjęcia: Andrzej Górczyński

(Visited 412 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz