Do trzech razy sztuka! Policjanci zatrzymali 35-latka, który przez ponad rok nie powrócił z przepustki do aresztu.

Wrzesińscy policjanci zatrzymali 35-latka, który przez ponad rok nie powrócił z przepustki do aresztu. Mężczyzna dodatkowo podczas legitymowania celowo podał dwukrotnie fałszywe dane osobowe. Za wyrokiem sądu 35-latek będzie oczekiwał w areszcie.
W codziennej służbie policjanci podejmują bardzo różne interwencje, z reguły są one trudne i złożone ale czasami zdarzają się sytuacje dość zabawne. Do takiej interwencji 10 lipca br. o godzinie 11:20 zostali zadysponowani policjanci z Wydziału Prewencji wrzesińskiej komendy.

Otrzymane zgłoszenie dotyczyło kradzieży w jednym ze sklepów odzieżowych w centrum Wrześni. Mężczyzna wszedł do przebieralni z kurtką ale wyszedł już bez niej. Jak policjanci sprawdzili co się z nią stało to okazało się, że już była dobrze schowana w plecaku bez sklepowego zabezpieczenia jej wartość wyniosła prawie 400 złotych.

Podczas legitymowania zatrzymany mężczyzna był spokojny, stosując się do poleceń mundurowych podał szczegółowo swoje dane, nawet z nazwiskiem panieńskim rzekomo swojej matki. Jednak coś tutaj nie pasowało policjantom, ponieważ podane dane wychodziły na 24-letniego mężczyznę.

Jak się później okazało był to sprytny ale nieudany plan złodzieja sklepowego. Podczas dalszej weryfikacji stwierdził, że to jednak nie są jego dane i podał kolejne, które też były wyuczone na pamięć. I jak przysłowie mówi do trzech razy sztuka i się udało.

W trzeciej próbie potwierdziła się jego tożsamość. Zatrzymanym był 35-letni mieszkaniec Kalisza, który już było wiadomo dlaczego unikał podania swoich personali. Mężczyzna przez ponad rok nie wrócił z przepustki do aresztu śledczego. Jednak oprócz tego był również poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Łodzi, Sąd Rejonowy w Kaliszu oraz Prokuraturę Rejonową w Opolu.

Po zebraniu całości materiałów 35-latek został przetransportowany do Aresztu Śledczego, gdzie będzie oczekiwał na dalsze konsekwencje za swoje postępowanie. Decyzje o ewentualnych sankcjach karnych podejmie sąd w oparciu o zarzuty kradzieży sklepowej oraz podania nieprawdziwych danych osobowych.

Zobacz również …

(Visited 679 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz