DESKI W IZOTERMIE W CZASIE ZAKAZU JAZDY

Rosyjski przewoźnik przewoził deski w izotermie, czyli naczepie przeznaczonej do przewozu towarów w określonej temperaturze. Możliwe, że przedsiębiorca chciał zmylić inspektorów zastosowaną naczepą, która stosowana jest do przewozu artykułów spożywczych korzystających z wyłączenia spod zakazu jazdy w dniu 11 listopada.


11 listopada w świąteczny poniedziałek rano na autostradzie A2 w Gołuskach, kierunek na Świecko, zatrzymany został do kontroli zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego zarejestrowanego w Rosji oraz naczepy z rejestracją łotewską. Kierowca wykonywał międzynarodowy transport drogowy desek z Łotwy do Niemiec w imieniu i na rzecz rosyjskiego przedsiębiorcy. Przewożony był ładunek w postaci 22 paczek desek drewnianych zgodnie z dokumentem przewozowym CMR.

Wielkopolscy inspektorzy z Poznania stwierdzili naruszenie okresowego zakazu ruchu zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton. Kontrolowany przewóz nie był wyłączony z zakazu poruszania się po drogach publicznych w dniu 11 listopada między godzinami 8 a 22. Pojazd wraz z naczepą usunięto na parking strzeżony do czasu zakończenia w tym dniu zakazu ruchu pojazdów ciężarowych na drogach. Wobec przedsiębiorcy zostało wszczęte postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w wysokości 2 tysięcy złotych, a kierujący otrzymał mandat karny opiewający na kwotę 200 złotych.

(Visited 356 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz