Dachowanie samochodu osobowego

Dnia 12 października 2023 r. o godzinie 00:54 do SKKP PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego marki ROVER 75 na 74. kilometrze drogi wojewódzkiej nr 178 na wysokości miejscowości Lipa.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR stwierdził, że na poboczu drogi wojewódzkiej znajduje się samochód osobowy marki ROVER 75, który wcześniej dachował. Jedna osoba podróżująca pojazdem opuściła samochód o własnych siłach przed przed przybyciem JOP i wymagała udzielenia pomocy medycznej. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce PRM, osoba poszkodowana została przetransportowana do szpitala w Obornikach. Na czas prowadzonych działań wprowadzono ruch wahadłowy. Na miejscu obecny był Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu KPP osobie poszkodowanej oraz odłączeniu akumulatora w pojaździe.

W działaniach ratowniczo – gaśniczych udziały brały 3 zastępy w sile 14 strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej.

Opracował: mł. bryg. Leszek Walczak

Zdjęcia: mł. ogn. Piotr Burda

 

 

(Visited 317 times, 1 visits today)

Leave a Reply