DACHOWANIE NA 125 km A2

29 października 2023 o godzinie 16:14 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o dachowaniu samochodu osobowego na 125 km autostrady A2 w kierunku Warszawy.

Dyżurny SKKP do działań zadysponował dwa zastępy ratownictwa technicznego z nowotomyskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz dwa zastępy OSP Kuślin.
Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Ford Mustang GT Cabrio, który w wyniku dachowania znajdował się poza autostradą. Osoby poszkodowane opuściły samodzielnie pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, który uskarżał się na ból pleców (kontrola ABC, wywiad SAMPLE, unieruchomienie odcinka szyjnego kręgosłupa przy pomocy kołnierza usztywniającego, opatrzenie ran rąk i twarzy przy pomocy opatrunków osłonowych, zapewnienie komfortu cieplnego, wsparcie psychiczne). Druga osoba podróżująca samochodem nie posiadała widocznych urazów i odmówiła pomocy medycznej. Decyzją Zespołu Ratownictwa Medycznego ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Nowym Tomyślu.

Opracowanie: asp. Szymon Maciejewski
Zdjęcia: dh Jakub Czekała

 

 

(Visited 576 times, 1 visits today)

Leave a Reply