Cztery osoby zabrane na SOR

27 kwietnia 2024 r. o godzinie 23.31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie wpłynęła informacja dotycząca wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 260 na trasie Gniezno-Witkowo.


Na miejsce zdarzenia zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Gnieźnie oraz dwa zastępy z OSP w Niechanowie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu zastano samochód osobowy w pozycji na prawym boku. Samochód wypadł z drogi a następnie podwoziem uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały cztery osoby, trzy osoby opuściły pojazd o własnych siłach przed przybyciem służb ratunkowych, natomiast kierujący pojazdem znajdował się w aucie.

W pierwszej części akcji działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w uszkodzonym pojeździe akumulatora oraz stabilizacji pojazdu. Następnie strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do zakleszczonego kierowcy po czym ewakuowali go na noszach typu deska na zewnątrz uszkodzonego auta. Po przebadaniu wszystkich czterech osób przez ZRM podjęto decyzję o zabraniu ich do szpitala na dalsze badania.

Na czas prowadzonych działań ruch został zablokowany. Dokładne okoliczności zdarzenia ustala Policja.

 

 

(Visited 263 times, 1 visits today)

Leave a Reply