Cyfrowa transformacja dla mieszkańców Kościana

W dniu 16 listopada 2018 r. w gabinecie Burmistrza Kościana – Michała Jurgi odbyło się uroczyste podpisanie umowy dotyczącej wdrożenia systemu elektronicznej obsługi mieszkańca e-urząd. Umowa została podpisana w ramach realizowanego przez Gminę Miejską Kościan


projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich: „Rozwój i integracja systemów informatycznych wspierających komunikację elektroniczną”.  Realizacją projektu zajmie się Komputronik Biznes sp. z o.o. – integrator rozwiązań na rynku IT.

Gmina Miejska Kościan zadecydowała po wyborze najkorzystniejszej oferty, że Komputronik Biznes sp. z o.o. zajmie się realizacją projektu  e-urząd, czyli kompleksowego systemu elektronicznej obsługi mieszkańca. W uroczystym spotkaniu wzięli udział Burmistrz Miasta oraz Rafał Sołtysiak Kierownik Biura Informatyki, a Komputronik Biznes Sp. z o.o. reprezentowali Krzysztof Jenek oraz Katarzyna Drzewiecka.

Realizacja tego zadania zapewni mieszkańcom miasta Kościana lepszy dostęp do szerokiego zakresu usług publicznych drogą elektroniczną. W rezultacie wpłynie to na poprawę sprawności działania zarówno samego urzędu, a także przyspieszy i podniesie jakość obsługi obywateli oraz ułatwi ich dostęp do informacji publicznej – mówi Sebastian Pawłowski, Wiceprezes Zarządu Komputronik Biznes.

W ramach projektu mieszkańcy uzyskają dostęp do szerokiego zakresu usług publicznych realizowanych drogą elektroniczna w elektronicznym biurze interesanta Urzędu Miejskiego Kościana. Projekt zakłada również uruchomienie modułu e-konsultacji społecznych, aplikacji mobilnej, modułów internetowych rekrutacji do przedszkoli i szkół na terenie miasta – wtóruje Burmistrz Kościana, Michał Jurga. – Ma być łatwiej, szybciej i bardziej komfortowo, często bez konieczności wychodzenia z domu.– dodaje.
Celem realizacji założeń projektu firma Komputronik Biznes zawiązała konsorcjum składające się z następujących firm: Sputnik Software Sp. z o.o, Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej „Zeto” Sp. z o.o oraz RADIX Sp. z o.o spółka komandytowa.

Oprócz wdrożenia oprogramowania w ramach projektu zostaną dostarczone serwery HPE SimpliVity, przełączniki LAN oraz laptopy. Łączna wartość projektu w Gminie Miejskiej Kościan to kwota 1 miliona złotych.

 ***

Komputronik Biznes Sp. z o.o. to integrator rozwiązań na rynku IT, oferujący doradztwo i kompleksową obsługę przedsiębiorstw i instytucji. Opracowuje i realizuje plany kompleksowej informatyzacji, w tym modernizacji już istniejących systemów informatycznych. Komputronik Biznes posiada 6 filii w największych polskich miastach i skupia zespół stu kilkudziesięciu doświadczonych doradców, inżynierów i techników w całej Polsce. Spółka wchodzi w skład struktury Grupy Kapitałowej Komputronik SA.(Visited 421 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz