Crafter od Volkswagen Poznań dla Caritas

Volkswagen Crafter, typ Kasten, który powstał w fabryce we Wrześni  – to dar przekazany z okazji 25lecia firmy, przez Jensa Ocksena, Prezesa Zarządu Volkswagen Poznań,  na rzecz Caritas Archidiecezji Poznańskiej.


Nasze przedsiębiorstwo od blisko 25 lat silnie związane jest z Wielkopolską. Od prawie ćwierć wieku tworzymy gospodarczy krajobraz regionu. Podejmujemy różnorodne inicjatywy na rzecz rozwoju społeczności lokalnych w sąsiedztwie naszych zakładów produkcyjnych, a także angażujemy się w działania ważne dla całego regionu.  Cieszę się, że mogę dzisiaj z dumą przekazać jeden z naszych produktów na rzecz poznańskiego oddziału Caritas: Volkswagen Crafter.  – mówi Jens Ocksen, prezes Zarządu Volkswagen Poznań.  – Ten samochód z pewnością sprosta wymaganiom i oczekiwaniom organizacji, która każdego dnia pomaga wielu potrzebującym – dodaje Prezes Ocksen.

Volkswagen Crafter, który trafił do Caritasu,  to Kasten z silnikiem 2.0 TDI 130 KW  w kolorze białym z wysokim dachem. Wyposażony jest między innymi w  manualną, sześciobiegową skrzynię biegów, wspomaganie parkowania, klimatyzację oraz tempomat.  Wartość katalogowa samochodu w tej konfiguracji to ponad 120 tysięcy złotych netto.

 Bardzo cieszy nas otrzymany samochód. 8 i 9 kwietnia to dla nas dwa najważniejsze dni tego roku, nie wyobrażam sobie lepszego momentu na otrzymanie takiego cennego daru – mówi ks. Marcin Janecki Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.  – Samochód będzie służył do przewozu między innymi sprzętu rehabilitacyjnego, mebli, wszelkiego rodzaju towarów i pomocy rzeczowej, przekazywanej naszym podopiecznym – dodaje ksiądz Janecki.

Poświęcenia samochodów dokonał Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.


(Visited 89 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz