Psychologia kliniczna na studiach licencjackich. Co daje?

Psychologia kliniczna to jedna z dziedzin psychologii, która skupia się na diagnozowaniu oraz terapii zaburzeń psychicznych i zachowania czy problemów emocjonalnych. Profesjonaliści korzystają w codziennej pracy ze specjalnych testów, przeprowadzają wywiady diagnostyczne, a także zajmują się profilaktyką zdrowia psychicznego. Interesuje cię psychologia kliniczna? Wiemy, jakie studia warto ukończyć.

Czy po psychologii klinicznej na studiach licencjackich można znaleźć pracę w zawodzie? Rozwiewamy wątpliwości

Zacznijmy od najważniejszej informacji – psychologia kliniczna to studia realizowane w ramach psychologii I stopnia. W praktyce oznacza to, że jest to jedna z dostępnych specjalności na kierunku licencjackim. Oprócz niej studenci mogą wybrać psychologię zdrowia, pozytywną społeczno-wychowawczą, sądową, dzieci i młodzieży, neuropsychologię, coaching i mediację, psychologię w biznesie i zarządzaniu czy marketingu, reklamy i mediów.

Druga istotna wiadomość – ukończenie psychologii klinicznej na studiach licencjackich nie uprawnia do pracy w zawodzie. Jeżeli chcesz znaleźć zatrudnienie w szpitalu, ośrodku terapeutycznym czy w poradni zdrowia psychicznego, konieczne jest ukończenie studiów II stopnia. Na tym jednak edukacja się nie kończy. Absolwenci po magisterskich studiach z psychologii, jeżeli chcą pracować jako psycholog kliniczny, muszą odbyć szkolenie specjalizacyjne, a dokładniej – 4-letni specjalizacyjny kurs podyplomowy, który kończy się egzaminem państwowym. 

Mimo to psychologia kliniczna na studiach licencjackich to dobry wybór. Dzięki tej specjalności już na tak wczesnym etapie zaczniesz poznawać tajniki pracy na stanowisku psychologa klinicznego.

Tego nauczysz się na studiach z psychologii

Licencjackie studia z psychologii – zarówno na specjalności z psychologii klinicznej, jak i każdej innej – trwają 3 lata oraz obejmują przedmioty ogólne i specjalnościowe. Oprócz nich studenci realizują praktyki w wybranych przez siebie placówkach, jednak zgodnie z odgórnie narzuconym wymiarem godzinowym.

Jakie przedmioty znajdziesz w planie psychologii klinicznej? Na studiach zapoznasz się z zagadnieniami z zakresu neurokognitywistyki, psychologii poznawczej, psychopatologii, neuropsychologii, psychologii stresu i radzenia sobie ze stresem, zaburzeń osobowości, krytycznej analizy tekstów naukowych, statystyki w naukach społecznych, etyki zawodu psychologa, biologicznych mechanizmów zachowania czy komunikacji interpersonalnej.

Gdzie się zapisać na psychologię kliniczną? Rozważ studia online

Chcesz zapisać się na psychologię kliniczną? Wybierz studia online na kierunku psychologia (I stopnia) dostępne np. w ofercie Wyższej Szkoły Kształcenia Zawodowego. Są one prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, a tym samym studenci otrzymują dostęp do innowacyjnej platformy e-learningowej. Wybierając te lub inne studia licencjackie od WSKZ, możesz mieć pewność, że uzyskany dyplom będzie honorowany za granicą, a połączenie nauki z pracą, innymi studiami, podróżami czy życiem rodzinnym nie sprawi ci żadnego problemu.

Materiał Sponsorowany

(Visited 97 times, 1 visits today)

Leave a Reply