Chojno Młyn – wypadek drogowy, jedna osoba poszkodowana

W czwartek, 26 września o godz. 16.29 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o wypadku drogowym oraz jednej osobie poszkodowanej w miejscowości Chojno Młyn gm. Wronki.
Oprócz dwóch zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Chojno, OSP Wronki, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali samochód osobowy marki Fiat Punto, który znajdował się w rowie. Kierujący opuścił pojazd przed przybyciem SP i znajdował się w pobliżu.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, rozłączeniu akumulatora w uszkodzonym pojeździe oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Osoba poszkodowana po przebadaniu przez ratowników ZRM została przewieziona do szpitala w Międzychodzie.
W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia jeden zastęp JRG Szamotuły został przedysponowany do kolejnego wypadku drogowego.
W działaniach ratowniczych brały udział 3 zastępy (16 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja.

Opracował: mł. ogn. Łukasz Kawka
Zdjęcia: mł. ogn. Rafał Roszyk / szamotuly.psp.wlkp.pl

(Visited 83 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz