Chciała nauczyć się kierować z 3 promilami

Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali kompletnie pijaną kobietę, która kierowała samochodem. 36-latka nigdy nie miała prawa jazdy. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w jej organizmie. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera naszego radiowozu. 


Grupa SPEED to policjanci ruchu drogowego, których celem jest eliminacja kierowców stwarzających bardzo niebezpieczne sytuacje na drodze. Takie zdarzenie miało miejsce w piątek 19 marca br. w okolicach miejscowości Brzezie (gm. Środa Wlkp.). Wtedy to uwagę mundurowych zwrócił samochód jadący całą szerokością drogi – wężykiem.

Raczej nie było wątpliwości, że kierowca jest pod wpływem alkoholu – relacjonuje sierż. sztab. Jakub Mikołajczak, który przeprowadzał tę kontrolę. Zatrzymaliśmy auto na poboczu, a wewnątrz vw bory zoczyliśmy, że za kierownicą siedzi upojona alkoholem kobieta.

Asp. Bogdan Konieczny wspomina, że 36-latka z trudem opuściła auto, chwiała się na nogach, od razu było widać, że znajduje się pod znacznym działaniem procentów. Sprawdziliśmy jej stan trzeźwości. Urządzenie wykazało, że w jej organizmie znajduje się 2,8 promila alkoholu. Stężenie alkoholu rosło, bo kolejne badanie pokazało już 3 promile.

Prócz upojenia alkoholowego okazało się, że mieszkanka gminy Krzykosy nigdy nie miała prawa jazdy a to, że wsiadła za kółko tłumaczyła chęcią nauczenia się prowadzenia auta i zrobienia prawa jazdy.

Policjanci wskazują, że najbardziej zdumiewające w tej sytuacji było to, że z kobietą jako pasażer podróżował trzeźwy właściciel pojazdu, który dodatkowo posiadał aktualne prawo jazdy.

36-latka odpowie za wszystkie przewinienia przed sądem. Bez winy nie pozostanie również właściciel auta, który zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za udostępnienie auta znajomej.

/sroda-wielkopolska.policja.gov.pl/

(Visited 22 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz