Byli nietrzeźwi, podróż zakończyli w rowie i na drzewie

Obaj na „podwójnym gazie”, jeden z nich także bez prawa jazdy. Wsiedli za kierownicę swoich pojazdów i ruszyli w podróż, która w obu przypadkach zakończyła się w przydrożnych rowach. Obaj odpowiedzą za jazdę w stanie nietrzeźwości i spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym.


23 maja o godz. 02.35 dyżurny z Jarocina odebrał zgłoszenie zdarzeniu drogowym w Łuszczanowie. Jak wynikało z informacji, kierujący samochodem marki Volkswagen Golf wjechał do rowu i dachował.

Mundurowi ustalili na miejscu, że kierujący samochodem 32-latek z gminy Żerków jadąc w kierunku Wilkowyi na łuku drogi stracił panowanie nad swoim pojazdem, wjechał do rowu i po przejechaniu ok. 200 metrów, dachował. Funkcjonariusze bardzo szybko ustalili powód braku koordynacji nad kierowanym prze mężczyznę samochodem. Podczas kontroli stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jechał na „podwójnym gazie”. Miał on w sobie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna w wyniku tego zdarzenia doznał obrażeń i został przetransportowany do szpitala w Jarocinie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu nie tylko zabranie uprawnień na 3 lata ale także do 2 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia, kilka minut przed północą, na drodze z Zakrzewa do Goliny doszło do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem wykazującego się brakiem rozsądku i jakiejkolwiek wyobraźni, nietrzeźwego kierowcy. Był nim 22-letni obywatel Ukrainy, mieszkaniec powiatu krotoszyńskiego, który w podróż samochodem marki Peugeot 406 wybrał się „promilami”. To prawdopodobnie one, a było ich sporo bo aż 1,8 promila nie pozwoliły kierowcy na bezpieczne dotarcie do obranego celu. Ten kierowca swoją podróż również zakończył uderzając w przydrożne drzewo i także, z obrażeniami ciała, trafił do szpitala. Podczas rozmowy z policjantami przyznał, ze nie posiada prawa jazdy ponieważ w styczniu zostało mu ono zatrzymane za kierowanie samochodem będąc w stanie nietrzeźwości.

Obaj mężczyźni poza karą pobytu w wiezieniu , muszą liczyć się również z wysokimi karami finansowymi – świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Foto: Jarocin 112 – Ratownictwo Powiatu Jarocińskiego

/jarocin.policja.gov.pl/

(Visited 10 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz