BUSY ZA CIĘŻKIE, CIĘŻAROWE CAŁKIEM DOBRZE [ZDJĘCIA, FILM]

Przeładowania busów wciąż są zmorą polskich dróg. To kierowców takich pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony karali najczęściej wielkopolscy inspektorzy podczas działań inspekcji w Granowie.


27 listopada na parkingu przy wjeździe do Granowa w powiecie poznańskim rozpoczęli swój dyżur inspektorzy z Leszna, którzy przy pomocy systemu preselekcji typowali przeciążone pojazdy na krajowej „32”. Ich poznańscy koledzy sprowadzali samochody bezpośrednio z drogi. W wyniku tych działań zostało ujawnionych pięć przeładowanych busów. Kierowców ukarano mandatami po 200 złotych, a także dwoma mandatami dodatkowo po 100 złotych za niezabezpieczony ładunek. Jeden z szoferów wiózł mini koparkę ze źle zaciągniętym pasem zabezpieczającym, a drugi miał załadowaną paletę na samej górze ładunku bez mocowania. Z kolei kontrola normatywności pojazdu ciężarowego nie wykazała naruszeń po odjęciu błędów pomiarów. Widać było profesjonalizm załadunku jednej z dużych firm. Brawo i oby tylko zawsze tak prawidłowo.

Natomiast podczas kontroli dwóch przewoźników zagranicznych, inspektorzy wypisali jeden mandat stuzłotowy dla ukraińskiego kierowcy za nieprawidłową obsługę selektora tachografu.

(Visited 45 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz