Bus uderzył w tył cysterny na A2. Wśród rannych dzieci, które doznały poparzeń i złamań

W niedzielę, 16 lipca 2017r. w godzinach rannych, na 117 kilometrze autostrady A2, w kierunku Poznania, na wysokości miejscowości Wąsowo, doszło do poważnego wypadku drogowego.

W tył cysterny poruszającej się w tym samym kierunku uderzył samochód dostawczy, którym podróżował dorosły mężczyzna oraz dwójka jego dzieci: 6-letnia dziewczynka i 8-letni chłopiec.


Pomimo jazdy w tym samym kierunku siła uderzenia była ogromna. Dostawczy Peugeot wbił się w tył naczepy przeznaczonej do przewozu paliw płynnych.

Świadkowie zdarzenia natychmiast przystąpili do zaalarmowania służb ratowniczych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali strażacy z JRG Nowy Tomyśl, OSP Bolewice, OSP Kuślin, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, Policja i służby autostradowe.

Niestety konsekwencją uderzenia w naczepę był pożar pojazdu dostawczego, którego ugaszeniem zajął się kierowca autocysterny przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego.

W wyniku pożaru 6-cio letnia dziewczynka doznała znacznych poparzeń ciała, natomiast jej brat doznał złamania nogi i miednicy oraz mniejszych poparzeń ciała.

U kierowcy zdiagnozowano uraz klatki piersiowej. Trzy osobowa rodzina, obywatele Holandii zostali przetransportowana do poznańskich szpitali. Cysterna służąca do przewozu paliw płynnych na szczęście była pusta i nie uległa rozszczelnieniu, natomiast kierującemu tym zestawem kierowcy nic się nie stało. Na czas interwencji służ ratowniczych i czynności dochodzeniowych ruch kołowy w kierunku Poznania był wstrzymany. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia między innymi poprzez położenie piany ciężkiej pod pojazdami i w komorze silnika samochodu dostawczego, udzieleniu poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy, wykonaniu dostępu do akumulatora przy pomocy narzędzi hydraulicznych w celu odłączenia oraz na usunięciu pozostałości powypadkowych z powierzchni drogi.

Źródło: nowytomysl.psp.wlkp.pl

Czytaj również…
(Visited 690 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz