Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego przekazał policjantom niezbędne narzędzia do walki z nietrzeźwymi kierowcami

Burmistrz Grodziska Wielkopolskiego Piotr Hojan wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców na wniosek Komendanta Powiatowego Policji w Grodzisku Wielkopolskim podinsp. Romy Figaszewskiej podjął decyzję o zakupie dwóch mobilnych urządzeń przeznaczonych do przeprowadzenia badań na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.


Urządzenia badające trzeźwość zostały przekazane na stan funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji grodziskiej jednostki Policji. Urządzenia będą w pełni wykorzystane w ramach podejmowanych działań Policji mających na celu wyeliminowanie z ruchu drogowego jak największej liczby nietrzeźwych kierowców.

Oficjalne przekazanie alkotestów firmy „PROMILER” przeznaczonych do badania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu odbyło się w dniu 9 grudnia 2019 roku w Sali Konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim. Alkotesty zostały zakupione z funduszy pochodzących z budżetu Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat więzienia, minimum 5 000 złotych grzywny oraz zatrzymanie prawa jazdy.

PAMIĘTAJMY!! Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu, ponieważ alkohol:

  • zmniejsza szybkość reakcji
  • ogranicza pole widzenia
  • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
  • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
  • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Tak niewiele trzeba, aby doszło do tragedii. Jazda w stanie nietrzeźwości niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne, ale przede wszystkim ryzyko spowodowania tragicznego wypadku, którego skutki są nieodwracalne.

(Visited 356 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz