BMW w polu! 25-latek kierował pomimo dożywotniego zakazu!

Dwie osoby podejrzewane o kierowanie w stanie nietrzeźwości wpadły wczoraj w ręce policjantów. Kierujący są też podejrzewani o udział w zdarzeniach drogowych. Jeden z zatrzymanych ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Sprawy wyjaśnia szamotulska i pniewska dochodzeniówka.


O tym, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu nie popłaca mogły się przekonać dwie osoby zatrzymane wczoraj przez policjantów. 2 października funkcjonariusze dwukrotnie interweniowali w związku ze zdarzeniami drogowymi, w których brali udział nietrzeźwi kierujący.

Pierwsze zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 11:30. Z ustaleń wynikało, iż w Kaźmierzu na polu uprawnym znajduje się osobowe bmw.  Kierujący autem oddalił się z miejsca zdarzenia przed przybyciem policji. Mundurowi skontaktowali się z dzielnicowym, który pomógł w ustalaniu właściciela osobowego bmw. Policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 25-letniego mieszkańca gminy Kaźmierz, od które wyczuli woń alkoholu. 25-latek został przewieziony przez policjantów do szpitala, gdzie została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu w  organizmie. Jak się okazało, kierujący bmw posiada dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, jest podejrzewany o kierowanie pojazdem będąc pod wpływem alkoholu oraz o niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi. Policjanci ustalili, że kierujący bmw prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, zjechał na prawe pobocze a następnie wjechał na pole kukurydzy.

Po godzinie 20 policjanci interweniowali w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na skrzyżowaniu ulicy Turowskiej z ulicą Prusa w Pniewach. Jak się okazało, zderzyły się ze sobą dwa samochody: Volkswagen Passat (którym kierował 60-letni mieszkaniec Pniew) oraz Renault Clio (którym kierowała 21-letni mieszkanka gminy Pniewy). W tym przypadku prawdopodobną przyczyną zdarzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Kierujący volkswagenem podczas wykonywania manewru skrętu w lewo zderzył się z kreującą renaultem. Kierujący passatem odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci kilka ulic dalej znaleźli 60-latka i uszkodzonego volkswagena. W takcie interwencji funkcjonariuszy okazało się, iż kierujący volkswagenem  jest nietrzeźwy. Pniewianin miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Niniejsze sprawy wyjaśniają policjanci z dochodzeniówki. Polskie prawo przewiduje do 2 lat więzienia za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za niestosowanie się do orzeczenia sądu i kierowanie samochodem pomimo zakazu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.  Natomiast za wykroczenia związane ze spowodowaniem zdarzeń drogowych, grozi grzywna.

Kierowco! Pamiętaj- powadzenie pojazdu, to wielka odpowiedzialność. Nietrzeźwi kierujący stwarzają realne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników dróg. Nie bądź niebezpieczeństwem dla innych!

Zobacz również …

(Visited 1 680 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz