Blisko 6,5 mln zł rządowej dotacji na remont oddziałów szpitala powiatowego w Międzychodzie

Generalny remont przeszły oddziały chorób wewnętrznych oraz reumatologii. Odtworzenie ich infrastruktury było możliwe dzięki środkom przekazanych w ramach Funduszu. Przeciwdziałania COVID-19. W tym ważnym dla zdrowia mieszkańców powiatu międzychodzkiego wydarzeniu wziął udział Minister Zdrowia Adam Niedzielski i wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.


SPZOZ w Międzychodzie w ramach otrzymanego wsparcia finansowego zlecił przygotowanie dokumentacji, na podstawie której wszczął postępowanie przetargowe. Projekt budowlany uwzględniał odtworzenie naruszonej podczas pandemii infrastruktury, jednocześnie dostosowując pomieszczenia oddziałów do niezwłocznego przekształcenia ich funkcji, w przypadku wystąpienia w przyszłości konieczności leczenia zakażonych pacjentów.

W pierwszej kolejności zmodernizowano część szpitalnego budynku na drugim piętrze, gdzie wcześniej mieściły się oddziały: zakaźny i dziecięcy. W wyremontowanych pomieszczeniach teraz utworzono oddział reumatologiczny. Następnie nowy blask zyskał 28-łóżkowy oddziały chorób wewnętrznych.
– Jestem głęboko przekonany, że wszystkie te inwestycje przyspieszą powrót mieszkańców powiatu międzychodzkiego do zdrowia. Wspólnie staramy się zapewniać jak najwyższe standardy zarówno pacjentom szpitala, jak i jego pracownikom – podkreślił wojewoda Michał Zieliński.

Dodatkowo, również z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 postanowiono przeznaczyć ponad 200 tys. zł na doposażenie międzychodzkiego SPZOZ w sprzęt medyczny. W ramach tej dotacji zakupiono: aparat do znieczulenia, aparat KTG oraz laktator.

W ramach Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 do wielkopolskich szpitali tylko w 2022 roku trafiły prawie 52 mln zł dofinansowania dla 31 projektów. Umożliwiły ono modernizację i zakup sprzętu medycznego dla szpitali powiatowych i specjalistycznych w całym województwie.

(Visited 136 times, 1 visits today)

Leave a Reply